Keenlane David Barmasai võitis hea ajaga Dubai maratoni

Keenias suhteliselt tundmatu jooksja David Barmasai võitis täna hommikul Dubai maratoni suurepärase ajaga 2:07.18. Olenemata distantsi teisel poolel puhunud vastutuulest, püstitas maratonil kiireimaks naiseks osutunud etiooplanna Aselefech Mergia ajaga 2:22.45 rajarekordi, kärpides kolm sekundit 2008. aastast kaasmaalasele Berhane Aderele kuulunud tulemusest.
Jooksu algul kujunes välja 20-liimeline liidergrupp, kuhu kuulus ka võistluse favoriit keenlane Eliud Kiptanui. Grupp läbis esimesed 15 kilomeetrit ajaga 44.38 ja pool maad 1:02.46-ga. 30. kilomeetril püsisid kolmekesi koos tempomeister Stephen Kibet, David Barmasai ja Eliud Kiptanui. Ent järgmisel kilomeetril jooksis Barmasai juba üksi kuni finišini välja, sest Kiptanui katkestas ning Kibet jäi tahapoole. Dubai maraton oli Barmasai jaoks kolmas maraton, kuid varem ei olnud ta väljaspool Keeniat sel distantsil võistelnud. Tänane tulemus 2:07.18 paistis üllatavat nii meest ennast kui ka tema konkurente. “Lootsin finišeerida esikümnes. Sellepärast hoidsin end kuni poole distantsini liidergrupile järgi. Kartsin Kiptanuid. Olin üllatunud, kui jätsin ta selja taha. Mõtlesin, et ta tuleb hiljem tagasi. Vaatasin, kas näen teda, kuid ei näinud,” ütles Barmasai. Tema järel sai pärast vigastusest tingitud kaheaastast pausi maratonirajale naasnud keenlane Evans Cheruiyot teise koha ajaga 2:08.17. Kolmas koht kuulus etiooplasele Eshetu Wendimule 2:08.54-ga.
Naistest võitis Dubai maratoni ajaga 2:22.45 etiooplanna Aselefech Mergia 33-aastase keenlanna Lydia Cheromei (2:23.01) ees. Ta jooksis Cheromeil eest kaks kilomeetrit enne finišit. Cheromei üllatas 20 aastat tagasi kogu maailma 13-aastaselt juunioride krossijooksu maailmameistri tiitli võitmisega. Kolmanda koha sai Dubais parima eurooplasena lõpetanud rootslanna Isabella Andersson ajaga 2:23.41.