Keenlane John Komen võitis rajarekordiga La Rochelle´i maratoni

34-aastane keenlane John Komen võitis 27. novembril Prantsusmaal La Rochelle´i maratoni isikliku ja rajarekordiga 2:07.13. Kahe keenlastest “jänese” vedamisel läbis liidergrupp esimesed 5 kilomeetrit ajaga 15.12. Lisaks Komenile kuulusid gruppi veel tema kaasmaalased Nahashon Kimaiyo, Daniel Limo ja Peter Kwalia. Nad jooksid 10 km 30.22-ga, 15 km 45.53-ga ja pool maad 1:04.43-ga, 30 km 1:31.20-ga. Pärast 30 kilomeetri läbimist jäid kahekesi ette Komen ja Limo. Viis kilomeetrit jooksis Komen juba üksi, võisteldes ainult kellaga. Keenlane lippas viimase kilomeetri 2.58-ga. Teisena finišeerinud Daniel Limo sai lõpuajaks 2:08.39. Kolmas oli keenlane Nahashon Kimayo 2:10.44-ga.
,
Naiste maraton kulges kolme etiooplanna juhtimisel. Triosse kuulusid Wayinshet Abebe Hailu, Ture Chatu ja debütant Zerfe Boku. Kolmik jooksis koos kuni 24 kilomeetrini, kus Hailu esimesena grupist pudenes, läbides pool maad ajaga 1:16.44. Kahest liidrist osutus lõpus kiiremaks Ture Chatu, kes võitis maratoni ajaga 2:36.04. Teise koha saanud Boku kaotas talle 47 sekundit. Kolmandana lõpetanud Hailu aeg oli 2:38.39.