Keenlane Leban Moiben võitis Ottawa maratoni

Keenlane Leban Moiben võitis 29. mail Kanadas Ottawa maratoni ajaga 2:10.16, edestades teise koha omanikku etiooplast Dereje Aberat kolme sekundiga. “Tundsin end väga tugevalt, probleeme polnud. 200 meetrit enne finišit mõtlesin, et võidan maratoni. Enne võistlust lootsin finišeerida kolmanda ja viienda koha vahele. Olin oma võidu üle ise ka üllatunud,” ütles Moiben. Ta läbis pool distantsist ajaga 1:04.30, mis oli planeeritust minuti jagu aeglasem ning andis 25. kilomeetril tempotegijatele teada, et tahab joosta kiiremini. Kolmanda koha sai etiooplane Dino Sefir Kemal ajaga 2:10.32.
,
Naistest võitis maratoni 25-aastane etiooplanna Haile Kebedush ajaga 2:32.14. Teise koha sai tema kaasmaalanna Biruktawit Eshetu 2:33.15-ga. Kolmandana lõpetas maratoni etiooplanna Radiya Adilo Roba ajaga 2:36.56. Parima eurooplasena sai neljanda koha venelanna Irina Maškantseva ajaga 2:38.04.