Keenlane Leonard Komon võidutses Elgobairi krossil

Keenlane Leonard Patrick Komon võitis 23. jaanuaril Hispaanias Elgobairis 68. rahvusvahelise Juan Muguerza krossijooksu, edestades 9 sekundiga kaasmaalast ja olümpiamängudel 10 000 m pronksmedali omanikku Micah Kogot. Komon läbis 10,8 km pikkuse distantsi ajaga 32.05. Kolmanda koha sai vaid sekundiga Kogole kaotanud üheksakordne krossijooksu Euroopa meister ukrainlane Sergei Lebid. 27. veebruaril kavatseb Leonard Komon osaleda USA-s 10 km maanteejooksul.
.
Naistest võitis 6,6 km pikkuse distantsi EMi 2000 m pronksmedaliomanik portugallanna Sara Moreira ajaga 22.08. Teiseks tuli hispaanlanna Diana Martin 22.09-ga ja kolmandaks tema kaasmaalanna Gema Barrachina 22.11-ga. Kahe nädala pärast kavatseb Moreira kaasa teha Milanis Euroopa krossijooksu võistkondlikel karikavõistlustel. Veel kuuluvad tänavu tema plaanidesse krossijooksu MM Punta Umbrias ja 3000 m takistusjooks Daegu MMil.