Keenlane Marthin Marthathi võitis Inglismaal rajarekordiga poolmaratoni

25-aastane keenlane Marthin Marthathi võitis täna Inglismaal Newcastles Bupa Great Run sarja kuuluva poolmaratoni suurepärase ajaga 58.56, lüües üheksa sekundiga üle selle distantsi maailmarekordiomanikule eritrealasele Zersenay Tadesele kuulunud rajarekordi. Tadese 2005. aastast pärit rekordnumbrid olid 59.05. “Mu mänedžer ütles mulle poolel maal, et olen alla 59 minuti graafikus. Ma ei suutnud seda uskuda. Tegemist on mu karjääri parima jooksuga,” lausus Marthathi pärast võistlust. Ka kaks järgmist lõpetajat, samuti keenlased, suutsid saada lõpuaja alla tunni. Teise koha sai Jonathan Maiyo 59.27-ga ja kolmanda koha tänavuse Londoni maratoni võitja Emmanuel Mutai 59.52-ga. Pärast starti moodustus kohe kaheksaliikmeline juhtgrupp. Kui joostud oli pool distantsist, rebis end Maiyo teistest lahti ja üritas eest ära joosta, kuid neli minutit hiljem püüdis Marthathi ta kinni ning läks ise jooksu juhtima, hoides liidrikohta lõpuni. Kahekordne maratoni maailmameister marokolane Jaouad Gharib pidi leppima 6. kohaga.
.
Naiste võistlus kujunes 20 minutit pärast starti 27-aastase keenlanna Lucy Kabuu soolojooksuks. Keenlanna võitis suure eduga ajaga 1:07.06. “Järgmisel aastal tahan joosta Londoni olümpial 10 000 meetri finaalis ja lüüa maailmameistrit Vivian Cheruiyot. Ta on väga tugev jooksja nagu minagi,” ütles Kabuu. Teisele kohale jooksis end portugallanna Jessica Augusto 1:09.27-ga. Kolmanda koha sai tema kaasmaalanna Marisa Barrios ajaga 1:10.29. Parima Briti jooksjana jõudis neljanada finišisse Jo Pavey 1:10.49-ga.