Keenlane Patrick Makau võitis kaasmaalase ees Berliini maratoni

Eesti aja järgi kell 10 alanud Berliini maratoni ajal näitas kraadiklaas 11 kraadi ja sadas vihma. Maratoni algul kujunes välja kaheksameheline juhtgruppp, kuhu kuulusid teiste hulgas varasemalt Jooksuportaalis juttu olnud Keenia jooksjad Patrick Makau, Geoffrey Mutai ja Eliud Kiptanui. Grupp läbis kilomeetreid stabiilselt 2.55-ga, saades 10 km vaheajaks 29.20. 20. kilomeetriks tempo väheke langes. Aeg 59.17 on 27 sekundit aeglasem 2008. aastal Haile Gebrselassie maailmarekordi tempo. Poole distantsi vaheajaks kujunes 1:02.36. 30. kilomeetriks (1:29.02) jäi ette kolm meest: etiooplane Bazu Worku ning keenlased Patrick Makau ja Geoffery Mutai. Kolmik hakkas vahet jälitajatega kasvatama ning läbis 35 kilomeetrit ajaga 1:43.49. Kui läbitud oli 40 km (1:58.45), jäi Worku keenlastest Makaust ja Mutaist sadakond meetrit maha. Keenlased jooksid viimase kilomeetri koos, kuid finišis edestas Makau kaasmaalast vaid kahe sekundiga, saades lõpuajaks 2:05.08. Kolmanda koha sai etiooplane Bazu Worku 2:05.25-ga.
Naistest asusid maratoni algul etteotsa etiooplannad Bezunesh Bekele, Aberu Kebede ja Genet Getaneh. Nad tegid tempot, mille põhjal võis eeldada lõpuaega 2:25 kanti. Jaapanlanna Tomo Morimoto jooksis teises grupis, kaotades liidritele 43 sekundit. Etiooplannad püsisid koos kuni 30. kilomeetrini, mil algas Kebede soolojooks. Aberu Kebede võitis maratoni ajaga 2:23.58. Teise koha sai Bezunesh Bekele 2:24.58-ga. Kolmandaks tõusis jaapanlanna Tomo Morimoto ajaga 2:26.10.

Ando Õitspuu (KJK Saare) sai 501. koha ajaga 2:51.08 ja Henek Tomson 790. koha ajaga 2:56.08. Kokku startis Berliini maratonil ligi 40 000 jooksjat.