Keenlane Vincent Kiplagat kaitses Istanbulis maratonivõitu

27-aastane keenlane Vincent Kiplagat võitis 16. oktoobril 9-kraadise õhusooja ja vihmaga toimunud Euraasia interkontinentsaalse Istanbuli maratoni ajaga 2:10.58, mis on 18 sekundi võrra aeglasem tulemus kui tema mulluse võidu aeg. Teise koha sai 2:11.31-ga etiooplane Tariku Jafar, kes püsis Kiplagatiga koos kuni viimase kilomeetrini, kus Kiplagat kiirendades eest ära läks. Kolmas koht kuulus etiooplasele Tsegay Gebrselassiele ajaga 2:13.39.
,
Naistest võitis maratoni 25-aastane etiooplanna Alemitu Abera ajaga 2:27.56. Ka kolm järgmist kohta läksid Etioopiasse. Teiseks tuli Aberale 5 sekundit kaotanud Fatuma Sado Dergo. Kolmandana jõudis finišisse Tsega Gelaw 2:28.38-ga. Parima eurooplasena sai venelanna Albina Ivanova-Maiorova 5. koha ajaga 2:31.16.