Keio Kits ja Liina Luik võitsid rajarekordiga Karksi-Nuia Jaanijooksu

Karksi-Nuias toimus jaanilaupäeval 4,4 kilomeetrisel rajal ümber paisjärve 34. Jaanijooks, kus sündisid mitmed rekordid. Esmakordselt ületati 300 osaleja piir. Distantsi lõpetas 313 jooksjat ja kepikõndijat. Kokku koos lastega osales Jaanijooksul 446 jooksusõpra. Rajarekordid sündisid tänavu nii meeste kui naiste arvestuses. Meestest võitis neljandat aastat järjest Paistu mees Keio Kits (EMÜ SK), kes ületas eelmise, Martin Moosesele kuulunud rajarekordi, 4 sekundiga. Uuteks rekordnumbriteks on 14.14,4. Teiseks tuli VAK Staieri mees Keijo Priks 15.08,3-ga ning kolmandaks rakverelane Andrus Lein 15.15,0-ga.
.
Üldarvestuse 24. lõpetanud esimene naine Liina Luik (TÜ ASK) alistas esmakordselt 17 minuti piiri ning uueks naiste rekordiks on nüüdsest 16.58,2. Eelmine rekord kuulus 2004. aastast Anneliis Vahtramäele ajaga 17.21. Teine naine Leila Luik 17.13,7-ga oli üldjärjestuses 31. ja kolmandaks jäeti eelmise aasta võitja Grete Tõnne ajaga 17.37,6, kes tuli 34. üle lõpujoone. Kaks esimest naist esindasid Tartu Ülikooli Spordiklubi ja kolmas naine Maaülikooli.
.
Märt Israeli poolt parimale Karksi valla mehele välja pandud auhinna viis koju kohalik parim noorjooksja Aleksander Rahnel, kes üldarvestuses sai kümnenda koha. 26. korda osales jaanijooksul Anti Vutt, kes on olnud jooksu võitja neljal korral aastatel 1988-1991. Talle anti üle ka 25 korda osalenuna meeneplaat. Vastavalt jaanijooksu juhendile peeti eraldi meeles ka Oliver Gisket, Jaanus Johansoni, Kaarel Krjutškovi, Raivo Nõmme ja Raiko Velbaumi, kes on osalenud viieteistkümnel jaanijooksul. Korraldajatel on hea meel tõdeda, et see jooksuüritus oma osalejate arvu kasvuga ja pealtvaatajate hoogsa kaasaelamise tõttu on võitnud jooksusõprade südameid. Järgmise, 35. Jaaniijooksule vaadates, on tulemas kindlasti juubelijooksule kohaseid eriauhindu ning meeste poolepealt vajab ületamist 14 minuti piir.