Keio Kits sihib noorsoo EMi 1500 m normi /NB! Lisatud stardinimekiri/

Kolmandat aastat 5000 m Eesti rekordiomaniku Enn Selliku juhendamisel harjutav Keio Kits on endale seadnud eesmärgiks täita noorsoo EMi norm 1500 m distantsil. Esimest korda avaneb tal selleks võimalus eeloleval laupäeval, 28. mail Tartus Tamme staadionil toimuval BIGBANK Kuldliiga suvise hooaja esimesel etapil. “Loodan, et 3.46 tuleb ära. Olen terve talve teinud trenni 1500 m ja 3000 m jaoks. Sel aastal keskendun 1500 m peale,” ütles Keio Kits Jooksuportaalile. Kas U-23 EMi normi 3.46,00 täitmine õnnestub Tartus, ta päris kindel ei olnud. “See on mu esimene start staadionil. Esimese korraga on keeruline. Teist korda avaneb mul võimalus Soomes 12. juunil,” rääkis Keio Kits. Enne Soomes võistlemist teeb ta stardi 2. juunil Riias 3000 m distantsil. “Seal tuleb ka väga kõva jooks,” lausus Kits. 14.-17. juulini Ostravas toimuva noorsoo EMi normi täitmise tähtaeg on 4. juuli.
,
Keio Kitsele pakuvad laupäeval Tartus 1500 m jooksus konkurentsi lisaks teistele Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi esindajad Nikolai Vedehin, Viljar Vallimäe ja Alo Rand ning Stamina-Arcotransport tiimi kuuluvad jooksjad Sergei Tšerepannikov, Roman Fosti, Kaarel Lilleoja, Ilja Džjuba ja Vladimir Vaher. Jooksu “jäneseks” on etiooplane Abera Chane Lema. Kaasa teeb ka keenlane James Kangogo Kelwon, kelle isiklik rekord on 3.36,36.

,
Eesti naisjooksjate paremikust stardivad Tartus Jekaterina Patjuk, Liina Tšernov ja Laura Suur (kõik TÜASK) ning Kristina Dolmatova (Stamina-Arcotransport). Kuigi Patjuk on rohkem pikemate distantside jooksja, otsustas ta laupäeval Tartus keskmaas kaasa teha. “See on mulle kiiruse treening. Vahepeal tuleb joosta teisi distantse, et takistusjooksus head tulemust saada,” ütles Patjuk, kelle eesmärgiks on täita EMi norm 3000 m takistusjooksus. Ka tema üritab seda teha 12. juunil Soomes. Tugevat tempot pakuvad Eesti naistele soomlannad Heidi Eriksson ja Suvi Selvenius. Naiste jooksus on “jäneseks” etiooplanna Etaferu Wodaj Temesgen.
,
Kuldliiga suvise avaetapi stardinimekiri asub siin.
,
JOOKSUPORTAAL
Foto: Siim Semiskar/© ERR 2011.