Keio Kits võitis kolmandat korda Jaanijooksu ümber Karksi-Nuia paisjärve

Keio Kits võitis 23. juunil 4,4 km pikkuse 33. jaanijooksu ümber Karksi-Nuia paisjärve ajaga 14.28,5. Kits oli parim ka kahel eelmisel aastal. Kuigi võiduajad on tal iga korraga paremaks läinud, jäi rajarekordist puudu kümmekond sekundit. Keio Kits läks kohe algul teistel eest ära ja jooksis peamiselt üksi. Tõenäoliselt nurjas rajarekordi ürituse tugev tuul. Rajarekord kuulub aastast 2007 ajaga 14.18 Martin Moosesele, kes tänavu lõpetas 5. kohaga. Teise koha sai mullu samuti teine olnud VAK Staieri esindaja Jaan Jänes 15.11,7-ga. Kolmandana jõudis finišisse Andrus Lein (Rakvere KJK Vike) ajaga 15.24,2. Omalaadse jõuprooviga paistis silma Raivo Nõmm (VAK Staier), kes samal päeval hommikupoole võitis Viljandis triatloni ja suutis õhtusel jaanijooksul välja joosta 9. koha.
Naiste arvestuses võitis esikoha Gretel Tõnne 18.11,1-ga. Talle järgnesid Laura Kallas 18.20,8-ga ja Janika Ardel 18.28,9-ga. Kokku tegi koos kepikõndjatega 33. jaanijooksul ümber Karksi-Nuia paisjärve kaasa 297 osalejat, mis on uus osavõtjate rekord.