Keio Kits uuendas Jaanijooksul ümber Karksi-Nuia paisjärve rajarekordit

Keio Kits on tõusnud paremasse vormi kui neli aastat tagasi. Foto: Mallor Malmre
Keio Kits on tõusnud praegu paremasse vormi kui, ta oli neli aastat tagasi. Foto: Mallor Malmre

Keio Kits võitis täna 39. Jaanijooksu ümber Karksi-Nuia paisjärve, läbides 4,4 kilomeetri pikkuse distantsi ajaga 14.04, mis on uus rajarekord. Ka eelmine rajarekord 14.14 kuulus aastast 2011 Kitse nimele. Kokku on ta selle jooksu nüüdseks võitnud juba kaheksa korda. Lisaks tänavusele võidutses Keio Kits aastatel 2008-2013 ja 2015.

Tugeva esituse tegi täna ka Ülari Kais (SK Jooksupartner), kes jooksis ühe sekundi kiiremini, kui mullune Keio Kitse võiduaeg ehk lõpetas jooksu ajaga 14.29. Kolmanda koha sai Heinar Vaine (VAK Staier) ajaga 14.37. “Esimesed 2 kilomeetrit olime kolmekesi koos. Metsa vahel läks Keio eest ära. Edasi jooksin koos Heinariga. Eelviimasel tõusul vahetasin rütmi ja nii ta läks,” rääkis Ülari Kais Jooksuportaalile. Mehe head minekut näitab 13. juunil Gustav Sule mälestusvõistlustel püstitatud 1500 m isiklik rekord 3.59,66. Varem ei ole Kais sel distantsil aega alla nelja minuti suutnud joosta.

Heinar Vaine, kes pidi seekord kolmandaks jääma, hakkab vigastuspausist vaikselt taastuma. “Olen pigem õnnelik, et kaotus Ülarile ei olnud ülemäära suur.  Teda hetkeseisu pealt võita poleks reaalne olnud,” tunnistas Vaine Jooksuportaalile.

Naistest võitis tänase jooksu Sille Puhu ajaga 17.58, lõpetades üldarvestuses 19. kohal. Teiseks tuli Katri Kukk 19.49-ga ja kolmandaks Silja Mikk (SK Jooksupartner) täpselt 20 minutiga. Naiste rajarekord 16.54 kuulub eelmisest aastast Lily Luigele. Kokku lõpetas Jaanijooksu põhidistantsi 353 jooksjat, mis on uus osalejate rekord.

Karksi-Nuias on joostud jaanilaupäeval ümber järve juba alates 1978. aastast. Tänaseks on saanud jaanipäevajooksust populaarne rahvaspordiüritus paljude osavõtjatega ja pika auhinnalauaga. Jaanijooksul läbitakse 4,4 pikkune trass ümber Karksi-Nuia paisjärve, kus „maiuspalaks“ on 300 meetrine lõputõus Karksi Ordulinnuses asuvasse finišisse. Samuti toimuvad ordulinnuses lastejooksud 3-10aastastele ning distantsid kulgevad 300 m ja 700 m mööda ordulinnuse nõlvu. See meeleolukas, sportlikku pinget pakkuv spordiüritus meelitab Karksi-Nuia jooksusõpru kokku üle vabariigi ja kaugelt välismaaltki.