Kelk: rattamaratonil osalejate arv lubab massistardi korraldamist jätkata

Nädalavahetusel toimunud SEB 14. Tartu Rattamaratoni üritused tõid päikeselisi septembriilmu nautima 7206 suurt ja väikest rattaspordihuvilist. Laupäeval  peetud TILLUsõidul ja MINImaratonil osales 2289 last ning 10. Tartu Maastikurattasprindil 24 eliitratturit.

Pühapäeval peetud maratoni  põhisõidud lõpetas esialgsete andmete kohaselt 4893 aktiivse eluviisi harrastajat, neist 1937 läbisid  40 km raja ning 2956 pikema, 89 km distantsi.

Võistluste direktor Indrek Kelk ütleb, et sel aastal olid ilmastikuolud ideaalsed, eriti pühapäeval toimunud maastikurattamaratoni seisukohast. “Kindlasti oli ka osalejatel seekord oluliselt lihtsam rada läbida kui nt eelmisel aastal, mil maratonipäevale eelnevad tugevad vihmad muutsid raja kohati väga raskesti läbitavaks,” lisab Kelk.

“Tänavu lõpetas põhisõitudel võrreldes eelmise aastaga 270 ratturit rohkem. Lähiaastate plaanid on jätkata maratoni suures plaanis samana. Hetkel võimaldab osalejate arv jätkata ka laulupeolikus õhkkonnas mööduva massistardi korraldamist,” võtab Indrek Kelk lühidalt kokku ürituse lähituleviku.

Tartu Rattamaratonil osalesid spordihuvilised 15 riigist, kõige rohkem oli rajal väliskülalisi Lätist, Leedust, Soomest ja Venemaalt.