Kelly Nevolihhin jooksis universiaadil põrgukuumuses hooaja tippmargi

Kelly Nevolihhin pärast võistlust Taipei staadionil. Foto: erakogu

Kelly Nevolihhin võistles täna hommikul +36 kraadises Taipeis suveuniversiaadil 1500 m esimeses eeljooksus, kus sai 12 naise seas 9. koha oma tänavuse hooaja tippmargiga 4.33,46.

“Sellise kuumaga ja staadionihooaja lõpus hooaja tippmark joosta.. Oli ikka väga raske, staadion oli nagu põrgukatel. Püüdsin viimasel ringil kolm naist kinni, mis näitab, et minekut on, aga julguse leidmisega tuleb veel kõvasti tööd teha, nagu see hooaeg õpetas,” ütles Nevolihhin ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta kaotas isiklikule rekordile umbes neli sekundit. “Teised kaotasid oma tippmargile üle kümne sekundi keskmiselt. “See näitab, mis olud siin valitsevad. Kõik on kuumusest väsinud,” lisas Nevolihhin. “Pole midagi, nägu uuele hooajale vastu. Ehk leian veel mõne jooksu, kus vormi realiseerida.”

Pea kogu aeglase algusega jooks kulges serblanna Amela Terzicu vedamisel, kes läbis 400 m ajaga 1.13,98, 800 m ajaga 2.26,68 (ringi aeg 1.12,70) ja 1200 m ajaga 3.33,10 (ringi aeg 1.06,42). Jooksu võitis lõpuspurdiga ugandalanna Docus Ajok isikliku rekordiga 4.19,21.

Kahest eeljooksust pääses edasi finaali neli esimest, pluss kahe jooksu peale kokku neli paremat aegade põhjal. Teine eeljooks võideti ajaga 4.18,49.

10. OLSEN Dagmar Faester, Taani 4.35,57
11. MINKINA Dilyana Venelin, Bulgaaria 4.39,36