Kelly Nevolihhin universiaadil 800 m eeljooksust edasi ei pääsenud

Kelly Nevolihhin. Foto: Marko Mumm/EKJL

Kelly Nevolihhin startis täna Taipeis suveuniversiaadil naiste 800 m teises eeljooksus, kus sai koos teistega sama sekundi sees lõpetades 5. koha ning seetõttu edasi poolfinaali ei pääsenud.

Teine eeljooks osutus neljast eeljooksust kõige aeglasemaks ning kohtade pärast poolfinaali saamiseks läks võitlemiseks alles viimases kurvis. Esimese ringi ehk 400 meetrit vedas poolatar Paulina Mikiewicz-Lapinska ajaga 1.07,77, mis on 800 meetri jooksu kohta väga aeglane algus. Tempo pandi peale alles 200 m enne lõppu, kuid see gruppi laiali ei tõmmanud ning kõik jooksjad ületasid lõpujoone ühe sekundi sees. Jooksu võitis Kyra Charline Mathias ajaga 2.11,18. Kelly Nevoliihin sai 5. koha tulemusega 2.11,96. Edasipääsust jäi teda lauhtama 27 sajandikku.

Nevlolihhini sõnul lükkus tugeva paduvihma tõttu start kaks korda edasi, kokku läks selleks aega tund. “Pidin tegema kolm korda soojendust, sellele kulus palju väärtusliku energiat, mida siin 30+ kraadises kliimas niigi napib. Esimesed 150 m joosti täiega, siis jäädi passima. Kuna teadsin, et kohtade peale mäng käibki, siis passisin teiste taga. Lõppu jäi veel piisavalt energiat ja suutsin teistele konkurentsi pakkuda. Paraku lõpetasime kõik ühe sekundi sees, mis näitabki, kui lõpu peale asi jäi. Kahju, et just minu jooks passimiseks osutus,” rääkis Nevolihhin ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Igast eeljooksust pääses poolfinaali kolm esimest pluss nelja eeljooksu peale kokku neli kiiremat aegade põhjal. Kõige kiiremaks osutus esimene eeljooks, mis võideti ajaga 2.03,78. Tänu kiirele jooksule, jõudis sealt edasi poolfinaali kaheksast startinust viis lõpetajat.