Eesti kesk- ja pikamaajooksjad võitsid Balti meistrivõistluste avapäeval 7 poodiumikohta

Kelly Nevolihhin ja Helin Meier naiste 800 m jooksus. Foto: Balti meistrivõistlused

Täna algasid Lätis Ogres Balti võistkondlikud meistrivõistlused kergejõustikus, mis on ühtlasi Presidendi Karika võistlusteks. Eesti kesk- ja pikamaajooksjad võistlesid neljal distantsil, võites kokku seitse poodimukohta. Alavõidu võtsid Kaur Kivistik meeste 1500 m jooksus ja Saima Mamedova naiste 3000 m takistusjooksus, ent naiste 800 m distantsil uuendas Kelly Nevolihhin isiklikku rekordit, mis on Eesti tänavuse hooaja tipptulemus.

Meeste 1500 m jooksus hoidsid Kaur Kivistik ja Olavi Allase jooksu esimeses pooles grupi keskele. Kui joosta jäi kaks ringi asusid meie mehed kolmandal-neljandal kohal, Kivistik ees Allase kohe tema järel. Viimast ringi alustasid nad kumbki koha võrra kõrgemalt, liidrina läks väikese vahega ees valgevenelane Arsiom Kalachov. Viimases kurvis möödud Kaur Kivistik liidrist ning võitis jooksu ajaga 3.47,96, mis on Eesti tänavuse hooaja teine tulemus ja jääb vaid kahe sajandikuga alla Olavi Allase hooaja tippmargile.

“Esmane eesmärk oli koondisele maksimaalsed punktid tuua. Kuna vorm on hetkel täitsa hea, siis lootsin et minnakse natuke kiirema aja peale välja. Hea meel, et viimasel ringil oli jõudu ja kiirusel polnud ka viga. Homme jooksen 800 m ja usun, et suudan seal ennast realiseerida,” ütles Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Olavi Allase sai täna kolmanda koha ajaga 3.51,60. “Teadsin, et Kaur läheb koha peale ja sellepärast jälgisin ma teda. Seda oli arvata, et jooks jääb lõpu peale. Kahjuks mul praegu jäi lõpus jõust ja kiirusest puudu, sellega tuleb tegeleda,” lausus Allase. Kuna teise koha mees Valgevenest ei lähe Balti meistrivõistluste arvestusse, siis kuulus Allasele teise koha medal ja ta kindlustas Eestile 1500 m kaksikvõidu

Meeste 1500 m tulemused

1. Kaur Kivistik 29.04.1991, Eesti 3.47,96
2. Arsiom Kalachov 07.09.1995, Valgevene 3.50,59
3. Olavi Allase 28.05.1993, Eesti 3.51,60
4. Mindaugas Striokas 26.01.1991, Leedu 3.54,06
Andrejs Bānis 02.07.1999, Läti 4.08,99

Saia ja Merlyn Valma takistusjookus lõpetamas.
Saima Mamedova ja Merlyn Valma takistusjooksu lõpetamas.

Naiste 3000 m takistusjooksu juhtis pikalt ees leedulanna Simona Sendrevičiūtė, kes distantsi teisel poolel väsis ja eestlannad Saina Mamedova ning Merlyn Valma võtsid kaksikjuhtimise oma peale. Jooksu võitis Mamedova ajaga 11.52,87. Tema järel sai teise koha Merlyn Valma 11.53,50-ga.

“Tuli targalt joosta, kuna mul takistusjooksu kogemus puudus ja Saina sõnul ta pole jõudnud sel hooajal eritrenni teha. Jooksutempo oli isegi veidi liiga mugav, aga Eesti kaksikvõidu üle saab igati rahul olla,” ütles Valma.

6. Diāna Nedvedje 23.10.2001, Läti 12.45,51

Naiste 800 m jooksus hoidis Kelly Nevolihhin end esimesel ringil tahapoole, Helin Meier alustas grupi peal, olles teisel positsioonil. Teise ringi viimases kurvis pressis Nevolihhin end teiseks ajaga 2.06,88, mis on tema isiklik rekord. Nevolihhini varasem tippmark oli 2.08,16, mis joostud aasta tagasi täpselt samal võistlusel. Lõpusirgel suutis Helin Meier talle järgi võtta ja kohe tema järel 3. kohal lõpetada samuti isikliku rekordiga 2.06,91.

“Uskumatu! Ma ei suuda seda siiani uskuda! Tahtsin sel hooajal aega 2.06 sisse saada, aga ei uskunud, et see õnnestub kohe hooaja alguses. Esimesel ringil läks veidi puterdamiseks, pidin vahepeal hoo maha võtma, kuna eesjooksja aeglustas. Taktikaliselt läks kehvasti, aga õnneks jäi lõppu piisavalt jõudu,” võttis Nevolihhin oma tänase jooksu kokku.