Kenneth Mungara noppis Toronto maratonil kolmanda võidu

Keenlane Kenneth Mungara võitis 26. septembril toimunud Toronto maratoni ajaga 2:07.57. Tegemist on mehe kolmanda järjestikuse võiduga Torontos. Mungara vaatas küll jooksu ajal mitu korda üle õla tagasi, kuid tema kaasmaalased Jafred Chirchir ja Daniel Rono ei suutnud konkurentsi pakkuda. “Jänesed” vedasid Mungara poolele maale ajaga 1:03.42. Teisena lõpetanud Chirchir jooksis oma isikliku rekordi 2:08.09. Kolmandana finišeerinud Rono kaotas talle viie sekundiga.
Naiste arvestuses võitis Toronto maratoni 26-aastane keenlanna Sharon Cherop ajaga 2:22.42. “Võistlesin Kanadas esimest korda ja kavatsen siia järgmisel aastal tagasi tulla. Esimene kilomeeter oli lauge ja kiire, kuid teisel kilomeetril tuli võtta mõned väiksed tõusud,” ütles Cherop, kes mõlgutas võidu mõtteid juba alates stardist. “Plaanisin joosta 2:25, kuid välja tuli 2:22. Sada meetrit enne finišit, sain aru, et etiooplannad mind enam püüda ei suuda,” lisas ta. Teine koht kuulus etiooplannale Tirfi Tsegayele, kes kaotas võitjale kahe sekundiga. Kolmanda koha sai etiooplanna Merima Mohammed isikliku rekordiga 2:23.06.