Kenny Kivikas näitas ümber Uhtjärve jooksul võrukatele kandu

23. juulil 17. korda toimunud ümber Uhtjärve jooksu võitis Kenny Kivikas. Hiljuti Võrumaal ka Pulli järve jooksu võitnud 21-aastasel Tartumaa orienteerujal kulus Urvaste vallas asuvale Uhtjärvele umbes 9-kilomeetrise tiiru pealetegemiseks aega 30.01,6. Teisena jõudis finišisse Võrumaa praegune parim staier Ivar Ivanov (+1.01,4) ja kolmandana Võru suusaklubi esindav Raido Ränkel (+1.27,4). Esikuuikusse mahtusid veel Margus Koor (+1.50,2), Mati Tiit (+3.45,6) ja Indrek Ivask (+6.12,1). Kiireimaks naiseks osutus ajaga 40.31,6 Sirli Hanni, kes üldjärjestuses sai 31. koha.
Jooksu lõpetas 100 meest ja 55 naist. Lühematel distantsidel osales ka kokku ligi 40 last. Tänavune jooks oli pühendatud mullu sügisel meie seast lahkunud Võrumaa legendaarse spordimehe, Urvastest pärit Harri Neeme 83. sünniaastapäevale. Ümber Uhtjärve jooks oli Võrumaa pikamaajooksusarja neljas etapp. Sarja järgmine osavõistlus on 22. septembril toimuv Kütioru jooks.