Kenny Kivikas orienteerumise MMi 19. kohast: olen veidi pettunud

Kenny Kivikas kontrollpunktis. FOTO:  Orienteerumise MM
Kenny Kivikas kontrollpunktis. FOTO: Orienteerumise MM

Kenny Kivikas sai täna Tartus alanud orienteerumise maailmameistrivõistlustel meeste 4 km sprindidistantsil eestlastest parimana 19. koha, kaotades võitjale švetslasele Daniell Hubmannile ühe minutiga. millega ise eriti rahul ei ole.

“Olen vähe pettunud, aga finišis kartsin hullemat positsiooni. 19. koht on hetkel mu elu parim tulemus MMilt ja pole patt öelda, et oled maailmas mingis asjas parima 20 inimese seas,” ütles Kivikas ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Rada tundus Kivikase jaoks piisavalt keeruline ja MMi vääriline. “Rajameister tegi väga head tööd ning planeerinud väga huvitavad rajad,” sõnas Kivikas.

Orienteerumiselt jooksule üle läinud Raido Mitt spordiklubist Sparta sai tänasel võistlusel 33. koha, jäädes võitjale alla 1.36,3. “Raja algus oli väga hea, olin võistluskeskusest läbijooksul 13. kohal, aga raja teisel poolel väsisin korralikult ja sisse tuli ka paar orienteerumisviga, millega seoses kogunes kaotust lõpuks päris palju,” lausus Mitt.

Ta tunnistas, et orienteerumine on saanud kannatada pärast seda, kui hakkas end rohkem jooksule pühendama. “Kaarditreeninguid ei ole peaagu üldse teinud, nii et tehniline pool ja sujuvus kannatab korralikult. Lisaks on orienteerumises füüsiline pool natuke teistsugune, pidevad tempomuutused kurvide ja kaardilugemise tõttu. Ei ole päris nii, et kui asfaldil oled kiire, siis orienteerumises kohe ka,” tõdes Mitt.

Kristo Heinmann lõpetas sprindi 38. kohal (+1.54,7). Sprindi kulla võitis šveistlane Daniel Hubmann ajaga 14.30,6. Hõbe kuulus prantslasele Frederic Tranchand´ile 2,9 sekundilise ja pronks rootslasele Jerker Lysellile 5,2 sekundilise kaotusega.