Kenny Kivikas pakkus Raido Mitile Pulli järve jooksul konkurentsi

Raido Mitt võitjana teel finišisse. Foto: Võrumaa Spordiliit
Raido Mitt võitjana teel finišisse. Foto: Võrumaa Spordiliit

Võrumaa pikamaajooksusarja viienda osavõistlusena toimus eile Rõuge vallas vaid kümneraadise sooja ja vihmase ilmaga 15. Pulli järve jooks, kus läkes kõvaks andmiseks kahe konkurendi, endise orienteeruja Raido Miti ning praeguse orienteeruja Kenny Kivikase vahel, lõpus pani paremuse maksma orienteerumiselt jooksule üle läinud Mitt.

Raido Mitt (Head Inimesed) võitis 7,2 km pikkuse jooksu ajaga 23.38. Orienteeruja Kenny Kivikas (TÜASK) kaotas talle 10 sekundiga. Kolmanda koha sai suusataja Raido Ränkel (Võru suusaklubi) ajaga 24.19. Kivikas ja Mitt panid kohe algul kiire tempo peale, läbides kilomeetreid ajaga 3.05. “Kui kuulsin, et Kenny on stardis, arvasin kohe, et täna tuleb tugev jooks,” ütles Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Nemad kahekesi ja Raido Ränkel püsisid koos poolteist kilomeetrit. Metsavahele keerates säilitas Kenny Kivikas tempot. “Mõtlesin, et kui Kenny samamoodi jätkab, siis mina küll kaua vastu ei pane, kuid teisel ringil poolteist kilomeetrit enne lõppu sain vahe sisse ja Kenny väsis. Ta ei ole ainult jooksmisega tegelenud, aga on selle eest orienteerunud. Eks ta sellepärast siledal maal nii kiiresti joosta ei jõudnud,” arvas Mitt. Võrumaa pikamaajooksusarja järgmise osavõistluse, 13. juulil toimuva Rõuge viie järve jooksu jätab ta vahele, kuid 22. juulil jooksul ümber Uhtjärve lubas stardis olla.

Raido Miti paremust tunnistama pidanud Kenny Kivikas selgitas konkurendile allajäämist eelmise päeva üle kahe tunni kestnud rattatrenni ja jõuharjutusega. “Päeva lõpetas saun, kõik see tõmbas lihased päris pehmeks. Seekord oli Raido parem, võib-olla järgmine kord on teistpidi,” pakkus Kivikas.

Kolmandana lõpetanud Raido Ränkel tunnistas, et kahele esimesele polnud häbi alla jääda. “Algul suutsin nendega kaasa minna ning see lõi hea eelduse, et äkki täna suudan Ivar Ivanovilt revanši võtta. Tempo tõmmati kohe väga soliidne peale, üritasin lihtsalt nii kaua nendega püsida kui võimalik,” sõnas Ränkel, kes edestas finišis 4. koha saanud Ivanovi 40 sekundiga.

Naistest võitis Pulli järve jooksu Pille Hinn (Sparta) tulemusega 28.55. “Temperatuuri poolest oli ilm väga hea jooksmiseks, vihm ka ei häirinud. Samas rada osutus porises ja metsa vahel esines libedust. Jooksin koos klubikaalsasega, kes tempot tegi. Jooksin oma jooksu ja tuli välja, et sellest võiduks piisas,” lausus Hinn. Teiseks tuli Laura Joonas (OK Võru) ajaga 29.52 ja kolmandaks Silva Suvi (Tartu spordiselts Kalev) 29.59-ga.

15. Pulli järve jooksu tulemused