Kergejõustiku EM kolmapäeval: Kaur Kivistik pääses isikliku rekordiga finaali, ka Rasmus Mägi ja Risto Mätas võistlesid edukalt

Kergejõustiku EM-il Helsingis tõi esimene võistluspäeva Eestile nii õnnestumisi kui ka loodetust kehvemaid tulemusi.

Kaur Kivistik (fotol tagareas keskel) püstitas takistusjooksus isikliku rekordi 8.36,10 ning kuigi ta oli oma eeljooksus kaheksas ega pääsenud otse finaali, sai ta aegade võrdluses 13. koha ning sellega 15 finalisti hulka. Edukas oli ka Rasmus Mägi, kes pääses 400 m tõkkejooksu poolfinaali, kui oli oma eeljooksus 50,61ga kolmas. Lõppvõistlusele pääses veel odaviskaja Risto Mätas, kellele 79.34 andis kvalifikatsioonis 8. koha. Enam-vähem korraliku etteaste tegi ka sprinter Richard Pulst, kes sai eeljooksust 10,57ga edasi, kordas sama aega poolfinaalis ning teenis 21. koha.

Ainsas kolmapäeval peetud finaalis jooksis Tiidrek Nurme 5000 m 13.51,29ga, mis andis 16. koha. Nurme jooksis ligi 4 kilomeetrit peagrupi samas, kuid siis rebenes suur seltskond osadeks ning Nurme jäi heitlema kohtadele 15.-20. Lõpusirgel lasi ta sakslasest konkurendi napilt mööda ja nii tuli 16. koht. Tiitlit kaitses britt Mo Farah 13.29,91ga.

Ebaõnnestumiste hulka tuleb aga lugeda Anna Iljuštšenko 1.87 kõrgushüppes, mis andis kvalifikatsioonis 13. koha ehk esimesena jäi ta lõppvõistluselt välja. Kreeklanna Adonia Steriou, kes ületas 1.87 esimesel katsel, pääses veel edasi, aga Iljuštšenko sai sellest kõrgusest jagu teisel katsel. Elerin Haas ületas 1.83.

Õnnetult läks Maris Mägil, kes lünkliku ettevalmistuse tõttu polnud valmis EMiks, jäi 400 m eeljooksus viimaseks ja tagatipuks veel diskvalifitseeriti kõrvalrajale astumise tõttu.

Kümnevõistleja Tarmo Riitmuru asus avapäeva järel 3755 punktiga eelviimasel ehk 21. kohal. Tema üksikalad: 100 m 11,50, kaugus 6.80, kuul 13.75, kõrgus 1.97, 400 m 51,51. Isikliku rekordi püstitas Riitmuru kuulitõukes. Koos tänase esimese ala 110 m tõkkejooksuga (14,78) kaotab Riitmuru isikliku rekordi (7806 punkti) graafikule 50 punktiga.