Kergejõustiku MM: Mägi pääses poolfinaali, Niit mitte

Maris Mägi läbis kergejõustiku MMil Daegus 400 m eeljooksu 52,93ga, millega sai oma jooksus 4. koha ja tagas edasipääsu poolfinaali.

Kohtade põhjal pääsesidki edasi neli paremat. Viiendaks tulnud Norma Gonzalezit (Kolumbia) edestas Mägi 0,42 sekundiga, kuid ajaga sai edasi ka kolumbialanna – seega jäi Mägil veel varu.

Mägi hooaja isiklik tippmark on 52,21, mille ta püstitas juba märtsikuus Sydneys. Eelmisel nädalal universiaadil jooksis Mägi kõige kiiremini poolfinaalis, kus sai tänasega võrreldes pisut parema aja 52,88.

Mägi kommentaar ETV vahendusel: “Olen rahul, et edasi sain. Väga lahe on siin võistelda. Võib-olla on jälle jalad kergemad nagu universiaadi teises ringis,” vaatas Mägi poolfinaali suunas. “Loodetavasti homme tuleb veel juurde. Endale tundus, et olin kiirem.”

Naiste 400 m eeljooksude tulemusi näete siit.

Marek Niit jäi 100 m eeljooksus 10,53ga viiendaks ning sellest ei piisanud poolfinaali pääsuks. Poolfinaali pääseti viimasena ajaga 10,41.