Kergejõustiku MM: Robles diskvalifitseeriti rivaali käega löömise eest

Kergejõustiku MMil Daegus jõudis esimesena finišisse 110 m tõkkejooksu olümpiavõitja Dayron Robles (Kuuba), kuid ta segas distantsi lõpus hiinlast Xiang Liu’d ja diskvalifitseeriti.

Robles sai parema stardi, kuid tõkkeid tehnilisemalt ületanud Liu pääses 80 m kohal juhtima. Siis aga juhtus harvanähtav lugu – Liu kõrvalrajal jooksnud Robles rehmas tõket ületades niimoodi käega, et lõi vastu hiinlase kätt. Kui kuubalast see liigutus ei seganud, siis Liu kaotas rütmi ja langes koguni kolmandaks, sest tihedalt kogu jooksu püsis kahe mehe kannul ka ameeriklane Jason Richardson.

Ajad olid algselt sellised: Robles 13,14, Richardson 13,16 ja Liu 13,27. Pärast Roblesi diskvalifitseerimist tõusis maailmameistriks hoopis Richardson, kes skandaalimaigulises jooksus oli hoopis kõrvaltegelane.

Video ilmselt ei suudagi tõestada, kas Robles tegi liigutuse tahtlikult, kuid selline mulje tõesti jäi. Fotol on näha, et tõkete ületamisel liigub eesoleva jalaga samal poolel asuv käsi taha ja teine ette. Nii ongi võimalik, et kuigi Robles on hüppel napilt hiinlasest taga, on tema parem käsi vastase vasakust käest ees ja nii hoop tulebki. Samas on ka märgata, et Liu ei aja kätt sugugi nii palju kõrvale kui Robles.

Vaadake 110 m tõkkejooksu finaali tulemusi siit.