Keskmaajooksja Deniss Šalkauskas võitis kõrgushüppes linna meistritiitli

Deniss Šalkauskas. Foto: Marko Mumm/EKJL

Keskmaajooksja Deniss Šalkauskas võistles 6. jaanuaril Ahtme spordihallis toimunud Kohtla-Järve meistrivõistlustel, kus võitis linna meistritiitli isikliku rekordiga hoopis kõrgushüppes.

Kui kõrgus 1.85 alistus jooksumehele kolmandal katsel ja 1.90 teisel katsel, siis 1.93-st jagu saamiseks piisas tal ühest katsest. Tulemus tähistab ka Šalkauskase isiklikku rekordit. Ehk peaks ta nüüd hakkama mõtlema hoopis kümnevõistlusele?

„Varem mõtlesime tihti treeneriga selle peale, aga rohkem naljatades. Jooksu hüpetega kombineerida on väga ohtlik, kuna ükskord traumeerisin end. Praegu mõtleme pigem talviste Eesti meistrivõistluste peale,“ ütles Šalkauskas ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Möödunud aastal tuli medali võitmiseks Eesti talvistel meistrivõistlustel hüpata vähemalt 2.10. „Ma arvan, et medalit võita on väga raske, ainult kui loota super-edule, sest on olemas palju noormehi, kes hüppavad üle 1.90 või isegi üle 2.00,“ tõdes Šalkauskas.

Praegu plaanib ta kindlasti Eesti talvistel meistrivõistlustel startida 800 m ja 1500 m jooksudes. Mullu võitis ta nendel võistlustel 800 m distantsil hõbemedali tulemusega 1.53,50 ja 500 m distantsil pronksmedali tulemusega 3.58,39.