Keskmaajooksja Olavi Allase – kõige sportlikum vangivalvur

Olavi Allase (paremal) tunnustusega. Foto: erakogu
Olavi Allase (paremal) tunnustusega. Foto: erakogu

Keskmaajooksja Olavi Allase, kes töötab Tartu vanglas vanemvalvurina ja pälvis kõige sportlikuma valvuri tunnustuse, ütleb, et paindlik graafik võimaldab tal töö kõrvalt harjutada.

Allase võitis mullu Eesti kergejõustiku meistrivõistlustel tuli ta eelmisel aastal 1500 ja 3000 meetri distantsil hõbedale, võitis Eesti karikavõistlused murdmaajooksus 10 km distantsil ning püstitas mitu isiklikku tippmarki. Euroopa meistrivõistlustel krossijooksus ületas Allase finišijoone Eesti jooksjaist teise tulemusega.

Oma parimad jooksuaastad on Olavi Allase teinud just vanglatöö kõrvalt. “Õigesti oma aega planeerides saan ma kõik väga hästi tehtud. Graafikuga töö ja ainult päevased vahetused (kolm või neli 12-tunnist tööpäeva nädalas) võimaldavad mul tähtsamad trennipäevad vabaks teha, samuti võistlused ja isegi võistlustele eelnevad päevad kui vaja,” rääkis Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Näiteks teisipäeviti ta üldjuhul tööl ei käi, siis teeb ta lõigutreeningu. “Samuti on nädalavahetused vabad, mis võimaldavad teise tugevama treeningu või võistluse edukalt ära teha. Töö ei ole füüsiliselt kurnav, pigem väsib vaim ära ja seetõttu ongi hea peale tööpäeva treeningul käia. Kell 8 õhtul on talvel küll kohati nüri õue jooksma minna, aga olen sellega harjunud ja õhtune treenimine sobib mulle,” ütles Allase.

Puhkuste ja graafikuga mängides saab tema sõnul väga edukalt käia treeninglaagrites. “Ainult joostes ära ei ela. Usun, et kui ma saaksin ainult jooksmisele keskenduda, siis oleks mu tase ka hoopis teine. Tiitlivõistlustel jooksvate meestega tulebki vahe professionaalsuse ja kvaliteedi pealt,” tõdes Allase.