Kestvusjooksu alarühma juhi kohta ei soovinud keegi

 

Eesti Maratonitiimi asutaja Toomas Tarm on vedanud ka Eesti Kergejõustikuliidu kestvusalade rühma. Foto: Mallor Malmre
Eesti Maratonitiimi asutaja Toomas Tarm juhib ka Kergejõustikuliidu kestvusalade rühma. Foto: Mallor Malmre

17. detsembril koos olnud Eesti Kergejõustikuliidu juhatus pidi tunnistama, et kestvusjooksu alarühma juhi kohale ei esitatud ühtegi sooviavaldust.

7. detsembril sai ümber alaliidu alarühmade juhtide kohtadele avalduse esitamise tähtaeg. “Kestvusjooksu alarühma juhiks ei kandideerinud keegi. Peame tegema uue konkursi,” tõdes fakti Jooksuportaalile Eesti Kergejõustikuliidu saavutusspordi juht Marko Aleksejev, kes lubas uue konkursi välja kuulutada juba järgmisel nädalal.

Viimased kuus aastat kestvusalade rühma juhtinud Toomas Tarm ei soovinud algul enam jätkata ning seetõttu konkursil ei kandideerinud. Aleksejevi sõnul näidanud Tarm hiljem siiski valmisolekut alarühma eesotsas olema juhul, kui keegi sellele kohale ei pretendeeri. “Nüüd tuleb tal nagu teistelgi, kes tahavad kandideerida, esitada uuel konkursil oma CV ja motivatsioonikiri, sealhulgas  lühikokkuvõte alarühma arenguks vajalikest tegevustest
ja alarühma juhi vastutusest,” lisas Aleksejev.

Esmaspäeval, 21. detsembril teeb alaliit teatavaks, kes saavad ülejäänud alarühmade juhiks. Lisaks kestvusjooksu alarühmale otsis Eesti Kergejõustikuliit kiirjooksu alarühma juhti, hüppealade alarühma juhti, heitealade alarühma juhti ja mitmevõistluse alarühma juhti.

“Kui meil korralikku vanemtreenerit ei ole, oleme staadionijooksudega omadega õhtul ja Eesti kukub Euroopa võistkondlikel võistlustel mudaliigasse. Staadionijooksudel jäävad meile viimased kohas,” ütles treener Endel Pärn Jooksuportaalile. Tema sõnul on meil probleem, sest noorte jooksjatega ei tegele Eestis keegi. Nii mõnigi praegu Eesti paremikku kuuluv jooksja kaalub karjääri lõpetamist, kuna tuleb hakata omale ise tööga elatist teenima.

JOOKSUPORTAAL