Kestvusjooksu alarühma juhi kohale on kaks soovijat

Kuigi Toomas Tarm on tippspordi juba ammu lõpetanud, näitab ta teistele eeskuju aktiivse osalemisega rahvajooksudel. Foto: Mallor Malmre
Kuigi Toomas Tarm on tippspordi juba ammu lõpetanud, näitab ta teistele eeskuju aktiivse osalemisega rahvajooksudel. Foto: Mallor Malmre

Eesti Kergejõustikuliidule laekus kestvusjooksu alarühma juhi leidmiseks välja kuulutatud teise konkursi raames avaldused kahelt inimeselt. Alaliidu juhatus valib nende seast sobiva veebruaris.

17. detsembril koos olnud Eesti Kergejõustikuliidu juhatus pidi tunnistama, et kestvusjooksu alarühma juhi kohale ei esitatud tähtajaks ehk 7. detsembriks ühtegi sooviavaldust. Seetõttu kuulutas alaliit välja uue konkursi, kuhu sai kandideerida kuni 5. jaanuarini. „Asi tuleb arutusele alaliidu korralisel juhatuse koosolekul,“ ütles Jooksuportaalile Eesti Kergejõustikuliidu saavutusspordi juht Marko Aleksejev.

Kuupäeva paika ei ole pandud. Tõenäoliselt koguneb juhatus veebruari keskel mitmevõistluse Eesti meistrivõistluste kandis. „Niikaua jätkab kestvusjooksu alarühma juhina Toomas Tarm. Teda sellest ametist taandatud ei ole ja ta saab rahulikult praegu edasi tegutseda,“ kinnitas Aleksejev. Konkursi eesmärk oli üle pika aja pakkuda ka võimalust teistele inimestele, kes soovivad alarühma juhina kätt proovida.

Praegu Kergejõustikuliidu kestvusjooksu alarühma juhina tegutseva Toomas Tarmi sõnul on tänavuse hooaja peamiseks eesmärgiks võimalikult suure hulga jooksjate võimalikult hea esinemine rahvusvahelisel areenil, eelkõige tiitlivõitlustel, mida on sel hooajal päris mitu. Esimesena neist seisab juba märtsis ees poolmaratoni maailmameistrivõistlused. Edasi tulevad Euroopa meistrivõistlused ja augustis Rio olümpiamängud.

„Organisatoorse poole pealt peab lubama nii paljudele kui saab, maksimaalset head ettevalmistust ja osaliselt selle kulude katmine ka alaliidu kaasabil,“ rõhutas Tarm. Teise eesmärgina nägi ta jooksu populaarsuse üldist kasvatamist Eesti meistrivõistluste väärtustamist ja üldist osalejate arvu ning taseme kasvu. „Usun ja loodan, et need on peamised eesmärgid ka siis, kui mina ei peaks jätkama ja tuleb keegi uus vedaja,“ sõnas Tarm.

JOOKSUPORTAAL

Viimased uudised