KEVEK sarja miilijooksu võitis Euroopa meister Margus Kirt

Margus Kirt (nr. 1) on vaatamata vanusele väga heas hoos.
Margus Kirt (nr. 1) on vaatamata vanusele väga heas hoos. Foto: Reigo Teervalt

Eile toimus Tartu ülikooli staadionil KEVEK staadionijooksusarja 6. etapina 1 miili jooks, mille võitis M50 vanuseklassi kahekordne Euroopa meister Margus Kirt.

Kuna paremad jooksjad jäid seekord etapilt kõrvale, valitsesid miilijooksus veteransportlased, kes võtsid kaksikvõidu. Teatavasti on homme tulemas Eesti meistrivõistlused 10 000 m distantsil. Margus Kirt jooksis miili läbi ajaga 4.43,28. Teise koha sai Kain Väljaots (Täppsportlased) tulemusega 4.51,90. Kolmandana lõpetas Mikk Laur Võrust 4.58,65-ga.

Pärast kuuendat etappi juhib KEVEK staadionijooksusarja kesk- ja pikamaajooksjate arvestuses naistest Triinu Bergmann (SK ProRunner) 2762 punktiga Birgit Pihelgase ees, kellel on koos 1769 punkti. Kolmandal kohal asub keskmaajooksja Kelly Nevolihhin (KJK ViKe) 912 punktiga.

Meestest on sarja liider Mikk Laur 3180 punktiga. Järgnevad lätlane Janis Razgalis 2735 punktiga ja Kristo Heinmann 2485 punktiga.