Kihnu saarel toimub esmakordselt täispikk jooksumaraton

Laupäeval, 29. augustil 2015 toimub Kihnu saarel ajaloo esimene täispikk jooksumaraton „Männäkäbä“, kus osaleb ligi 160 jooksusõpra Eestist ja välisriikidest. Männikäbi nimeline maraton toimub distantsidel 42,2 km ja 21 km täiskasvanutele ning 2,1 km lastele.

Jooksumaratoni ühe korraldaja, triatleedi Margus Püvi sõnul on ürituse eesmärk pakkuda suve lõpus jooksusõpradele meeldivat vaheldust omanäolise Kihnu saare näol ning populariseerida sportlikke eluviise Eesti tuntuimal väikesaarel. „Männäkäbä maratoni näol on tegemist kogupereüritusega, kus saavad osaleda nii tipptasemel jooksjad kui ka lastega pered, sest distantside valikul on arvestatud eri sihtrühmadega,“ lisab endine „raudmees“ Püvi.

Kihnu vallavanemal Ingvar Saarel on ajaloolise jooksumaratoni Kihnus toimumise üle siiralt hea meel, sest tegemist on elamusmaratoniga, kus sportimise kõrval saab saare külastajatele tutvustada ka Kihnu saare värvikat kultuuri ning traditsioone, sest jooksurada läbib kõiki saare tuntud vaatamisväärsusi. „Kihnu saarel toimub täispikk jooksumaraton küll esimest korda, kuid loodame, et sellest kujuneb uus traditsioon Eesti ja välisriikide spordisõprade seas, millega asetame väikse Kihnu saare maailma jooksukaardile,“ loodab Kihnu vallavanem.

Üritust korraldab Kihnu Vallavalitsus, triatloni klubi TriSmile koos vabatahtlikest koosnevate Tartu spordisõpradega.

Lisainfo: Varmo Vares, jooksumaratoni toimkonna juht, tel: 52 01 677, e-post: varmo@fellander.ee