Staažikas maratoonar Veljo Vask jõudis Kihnul esimese võiduni

Veljo Vask Kihnu maratoni finišisse jõudmas. Foto: erakogu
Veljo Vask pärast Kihnu maratoni. Foto: Algis Laane

Eile toimus Kihnu saarel 2. Männäkäbä Maraton, mille 42,2 km pikkuse distantsi võitis meestest Veljo Vask orienteerumisklubist West ajaga 3:14.14, kelle jaoks on tegemist jooksualal esimese võiduga üldse. Naistest võitis maratoni üldarvestuses kolmanda koha saanud Marjaliisa Umb ajaga 3:28.42.

Tänavu oma viiendat ja elu 24. maratoni jooksnud Veljo Vask ei ole varem maratoni võitnud. “Tuul oli mõnes kohas päris tugevalt vastu, aga samas teises kohas lükkas jälle tagant. Trass koguaeg ranniku ääres ei kulgenud, niimoodi rohkem sinka-vonka;” rääkis Vask ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Maratonijooksjatel tuli saarele kaks korda tiir peale teha. Veljo Vask jooksis Kihnul kuni 35. kilomeetrini koos temaga samast külast Pärnumaal pärit Igor Ignatenkoga.

Sel aastal on Vask maratoni jooksnud Kurgjal, Riias, Pärnus ja Hiiumaal. Mehe isiklik rekord on 3:13.08, mille ta jooksis möödunud aastal Tartu linnamaratonil. “Kihnul läks uskumatult hästi, ei osanud nii head tulemust aravatagi,” kiitis Vask. Juba kahe nädala pärast võtab ta ette SEB Tallinna Maratoni ja seejärel oktoobri algul Tartu Linnamaratoni. Neist viimane meeldib talle kõige rohkem. Kolme tunni alistamine tundub Kihnu maratoni võitjale ulmeline. “Mida rohkem kolmele tunnile lähemale, seda raskem on minuteid kärpida,” tõdes Vask.

Veljo Vase järel sai Kihnu maratonil teise koha Igor Ignatenko ajaga 3:18.28-ga. Meestest tuli kolmandaks Priit Tsirp ajaga 3:34.45. Naistest jooksis teiseks Siiri Pilt ajaga 3:43.00 ja kolmandaks Tiina Tross ajaga 3:52.21. Kokku lõpetas täispika maratoni 51 osalejat.

Lisaks maratonile joosti Kihnul ka poolmaratoni. Selle võitis meestest Margus Püvi ajaga 1:28.15. Teisena jõudis finišisse Janno Kupper 1:29.25-ga ja kolmandana Arto Laas 1:50.04-ga. Naiste esikolmiku moodustasid Kristi Kuldkepp 1:50.06-ga, Marlen Mäesalu 1:50.16-ga ja Mare Padu 1:54.35-ga. Poolmaratoni lõpetas 40 jooksjat.