Kiili duatloni korraldajad kutsuvad huvilisi rajaga tutvuma ja vahetusalas oskusi treenima

Harjumaal leiab 6. mail aset Kiili duatlon. Juba sel nädalavahetusel on kõigil huvilistel võimalik võistlusrajaga tutvuda ja Marko Alberti näpunäidete järgi vahetusalas vajalikke oskusi treenida.

Nagu triatloni puhulgi, mängib duatloni juures olulist rolli ka osavus vahetusalas ehk üleminek jooksult rattasõidule ja vastupidi. Vahetusalas on võimalik konkurentide ees edusekundeid saavutada, kehvema tegutsemise korral aga väärtuslikku aega kaotada.

Avatud ja spordihuvilistele tasuta ühistreening-loeng toimub 21. aprillil algusega kell 10 Kiili Gümnaasiumi ees. Kaasa teeb Eesti läbi aegade edukaim triatleet Marko Albert, kes jagab osalejatele näpunäiteid vahetusala kiire läbimise kohta ja selgitab, mida duatlonis vahetusala endast kujutab.

Pärast teooriaosa korraldavad 21CC Triatloniklubi treenerid huvilistele põnevaid harjutusi vahetusoskuste lihvimiseks. Üheskoos tutvutakse laupäeval ka Kiili duatloni jooksu- ja rattarajaga, sest raja tundmine aitab võistlustel parimale sooritusele keskenduda.

Kui järjest populaarsust koguv triatlon koosneb kolmest vastupidavusalast: ujumisest, jalgrattasõidust ja jooksust, siis kõigile jõukohase duatloni puhul on ujumine asendatud jooksuetapiga. Eesti oludes on duatlon igati kevadine spordiala, kuna looduses ujumisvõimalusi veel pole, korraldada saab basseinitriatloni, kus ujumisetapp läbitakse ujulas.

Kiili duatlon on ka Eesti karikavõistluste II etapp. Spordisõbrad, harrastajatest tippudeni, on kutsutud võistlusele kevadist vormi testima ning end proovile panema, teised võistlejatele kaasa elama. Kiili duatloni korraldab 21CC Triatloniklubi. Võistluse lisainfo ja registreerimine kodulehelt: http://www.21cc.ee/kiili. Kiili duatlonile saab soodsalt registreerida veel selle nädala lõpuni.