Kiire algus nurjas Deriba Mergal maailmarekordi ürituse

Etiooplane Deriba Merga võttis vaatamata “jäneste” ja ettenähtud boonussumma puudumisele 28. mail Kanadas Ottawas 10 km maanteejooksus käsile Leonard Patrick Komonile kuuluva maailmarekordi 26.44, kuid pingutas liiga kiirelt alustades tempoga üle, mistõttu uut rekordit ei sündinud. “Ta oli tõepoolest selleks suuteline, sest edestas 4. kilomeetril maailmarekordi graafikut 25 sekundiga. Ta piinas end tempoga ära,” ütles jooksja esindaja Hussein Makke. Merga läbis lämbes ja 22-kraadises õhusoojas esimese kilomeetri 2.36-ga. 2 kilomeetri vaheaeg oli tal 5.16 ja 3 kilomeetri vaheaeg 8.04. Paraku langes tempo poolel maal ehk 5. kilomeetril tublisti ning aeg 13.50 näitas, et maailmarekordit seekord ei tule. Merga finišeeris ajaga 28.31. Tema järel lõpetas teisena keenlane Wesley Korir 29.01-ga ja kolmandana ameeriklane Ryan Hill 29.09-ga.
,
Naistest võitis distantsi teist korda etiooplanna Dire Tune ajaga 31.44. Teise koha sai marokolane Samira Raif 32.48-ga.