Marko Kilp võitles Ruka MK etapil klassikasprindis välja 13. koha

Marko Kilp. Foto: MARGUS ANSU/TARTU POSTIMEES

Kuus Eesti suusatajat startisid täna Soomes Rukal maailmakarikaetapil klassikasprindis, neist jõudsid Marko Kilp ja Raido Ränkel veerandfinaali, kust enam edasi ei pääsenud. Kilp sai eestlastest parimana maailmakarikaetapil 13. koha.

Marko Kilp tegi kiire sõidu ja teenis kvalifikatsioonis 3. koha. Kaotust parimale Johannes Hoesflot Klaebole kogunes 2,01 sekundit. Samuti pääses veerandfinaali Raido Ränkel, kes oli 19. (+6,28). Peeter Kümmel lõpetas 51. kohal (+10,3) ja Kein Einaste 58. kohal (+11,82).

Kolmandas veerandfinaalis alustas Marko Kilp paljutõotavalt, hoides teist positsiooni. Laskumisel libisesid eestlase suusad nii hästi, et mees pidi korraks selja sirgeks ajama, et mitte eessõitjale otsa põrutada. Tõusul läksid veidi eest ära soomlane ja rootslane, nende järel Marko Kilp. Veerandfinaali kolmandana lõpetanud Kilp finišeeris ajaga 2.55,0 ning edasi poolfinaali see ei viinud.

“Peale Davosi katsevõistlust tegin läbi kerge külmetushaiguse. Eks see röövis natuke veerandfinaaliks jõudu. Eelsõiduks jagus värskust piisavalt, et kõvasti panna. Hooldetiim tegi head suusad. Andsin endast täna maksimumi. Arvan, et tegin ilusa alguse hooajale,” rääkis Kilp Jooksjale. Septembri lõpus vedas ta treener Anti Saarepuuga kihla, et enne ei aja habet maha, kuid kui tuleb maailmakarikaetapil punktidele. Nüüd peab Kilp oma lubadust pidama.

Neljandas veerandfinaalis asus starti Raido Ränkel. Kuue mehe hulgas neljandana allustanud Ränkelist tabas tõusul ebaõnn, sest ta astus ise suusaga oma kepile, mis selle tulemusena murdus. Kiirelt ulatati talle raja äärest uus suusakepp, kuid see eestlast enam ei päästnud. Viis suusatajat olid juba eest läinud. Teisel, suuremal tõusul kukkus samuti enda süü läbi positsioonivõistluses kvalifikatsioonis 15. koha välja sõitnud itaallane Federico Pellegrino.

Raido Ränkel ise ei usu, et vahejuhtumi ärajäämise korral oleks ta edasi poolfinaali jõudnud. “Poolfinaal oleks olnud raske ma usun, aga võibolla 3.-5. koha peale oma sõidus oleks võinud sõita küll. Liidritele järele sõites kulutasin ennast liialt ja viimasel tõusul olin kange,” ütles Ränkel Jooksjale.

Võitslusest loobunud ja rahulikult üle finišijoone suusatanud Raido Ränkel sai klassikasprindi kokkuvõttes 28. koha, teenides kolm maailmakarika punkti. Finaalsõidu võitis norralane Paal Golberg. Poodiumile jõudsid veel rootslane Calle Halfarsson ja norralane Johannes Hoesflot Klaebo.

Naiste klassikasprindi kvalifikatsiooni kiireimaks osutus soomlanna Krista Pärmäkoski. Eestlannadest sai Triin Ojaste (+27,05) 64. koha ja ning Laura Alba (+29,43) 69. koha. Kokku startis naistest 78 võistlejat, eestlannad veerandfinaalidesse edasi ei pääsenud. Naistest võitis esimest korda maailmakarikaetapi klassikasprindis rootslanna Stina Nilsson. Kaks järgmist kohta kuulusid norralannadele. Teise koha sai Maiken Caspersen Falla ja kolmanda koha Heidi Weng.