Kipchumba võitis rajarekordiga Xiameni maratoni

26-aastane keenlane Robert Kipkorir Kipchumba võitis 2. jaanuaril Hiinas Xiameni maratoni ajaga 2:08.07. Tulemus on 40 sekundi võrra parem kui eelmisest aastast eitiooplasele Feyisa Lilesale kuulunud varasem rajarekord. Ühtlasi ületas Kipcumba oma isikliku tippmargi veidi vähem kui kahe minutiga. Mehe senine isiklik rekord pärines 2009. aastast, mil ta jooksis Rotterdami maratoni ajaga 2:09.54.
Teise koha sai Xiameni maratonil Kipchumba järel rohkem kui poolteist minutit hiljem oma debüütmaratoni lõpetanud etiooplane Mesfin Hailu Lemma ajaga 2:09.50. Lemma jooksis möödunud aastal küll Pariisi maratonil, kuid jättis selle kukkumise tõttu pooleli. Kolmandana jõudis finišisse etiooplane Alemayehu Shumye 2:09.58-ga. Tegemist on tema karjääri paremuselt teise tulemusega. Mees jooksis isikliku tippmargi 2:08.46 2009. aastal Frankfurdis.
Naistest võitis maratoni etiooplanna Amane Gobena ajaga 2:31.49 kaasmaalanna Alemitu Abera (2:31.54) ja hiinlanna Wang Jiali (2:32.00) ees. Kokku osales Xiameni maratonil 62 000 jooksjat 40 riigist.