Kiprono Menjo võitis Barcelonas 10 km maanteejooksu maailma kolmanda tulemusega

Keenlane Kiprono Menjo (pildil) võitis 18. aprillil Hispaanias Barcelonas toimunud 10 kilomeetri pikkuse maanteejooksu ajaga 27.04, mis on maailma kõigi aegade kolmas tulemus. Menjol jäi kaasmaalasele Micah Kogole kuuluvast maailmarekordist puudu vaid kolm sekundit. Maailma teine tulemus kuulub etiooplasele Haile Gebrselassiele ajaga 27.02.

Kiprono Menjo läbis pool maad 13.24-ga, edestades lähimaid konkurente hispaanlasi Carles Castillejot ja Chema Martinezit ligi minutiga. Distantsi teises osas tempo Osaka MM-il 10 000 m jooksus 8. koha saanud keenlasel veidi rauges, ent finišis võitis ta teisena lõpetanud Castillejot 1.27-ga. Kolmandaks tulnud 38-aastane Martinez sai ajaks 28.54. “Tundsin end väga heas vormis olevat, mistõttu üritasin anda endast kõik, et joosta uus maailma tippmark,” ütles Menjo. Ta lubas jääda Euroopasse, et rekordit uuesti üritada.

Naiste arvestuses võitis Barcelona 10 km pikkuse maanteejooksu Portugali sportlane Jessica Augosto ajaga 32.08. Teise koha sai hispaanlanna Nuria Fernandez 33.03-ga ja kolmas oli takistusjooksu maailmameister Marta Dominguez ajaga 35.42-ga.