Kirsipuu: andekad ratturid peaksid varakult välisklubisse siirduma

Viimaste kümnendite parim Eesti rattur Jaan Kirsipuu sõnas Vikerraadiole antud intervjuus, et noortel ja andekal ratturitel oleks mõistlik juba varakult siirduda välisklubisse.

“Igaühel aga ei teki seda võimalust,” lisas Kirsipuu. “Oleks hea, kui nende jaoks oleks Eesti baasil tehtud hea amatöörtiim või väike profitiim.”

41-aastane Kirsipuu tunnistas, et tal on kahju Eesti tegutsenud Kalev Chocolate Teami hääbumisest. “Kuigi see ei toiminud nii, nagu see oleks võinud toimida,” sõnas ta. “Ilmselt raha taha jäi palju asju, aga midagi sellist võiks ikkagi olla Eestis.”

Viimastel aastatel väljaspool Euroopat võidusõitudel kaasa teinud ja reisikirge rahuldanud Kirsipuu tunnistas, et mõtleb pidevalt sellele, mida teha pärast ratturikarjääri lõppu. “See on kukla taga kogu aeg, aga praegu on selline aeg, et pole midagi põnevamat teha ja sporti teha meeldib, kuigi mitte nii tõsiselt kui vanasti.”

Kirsipuu oleks isegi huvitatud väikese profitiimi loomisest, kuid hetkel ei näe ta selleks võimalusi. Treenerikarjäärile ta ei mõtle, kuigi on tänavu aidanud Astana profiklubis pedaalivat Tanel Kangertit.

“Ta tegi eelmisel aastal amatöörides väga hea aasta, aga sellegipoolest sattus natuke paanikasse, kuidas suures tiimis asju teha ja tegi natuke valesti,” selgitas Kirsipuu koostööd Kangertiga. “Ma otseselt väga treeningplaane ei teegi. Lihtsalt panen ta kahe jalaga maa peale, et ta rahulikult oma enesekindluse tagasi saavutaks.”