Kõhuviirus tabas keskmäestikulaagris 2/3 Eesti suusakoondisest

Livigno keskmäestikulaagris on ideaalsed harjutamistingimused. Foto: Team Haanja
Livigno keskmäestikulaagris on ideaalsed harjutamistingimused. Foto: Team Haanja

Eesti suusakoondis ehk Team Haanjal hakkab läbi saama keskmäestikulaager Itaalias Livignos, kus pidi paraku kokku puutuma ka leviva kõhuviirusega.

Suurem osa tiimist jõudis laagrisse 3. detsembril, mõned varem, novembri lõpus. Koos Eesti koondisega treenib Itaalias ka Kasahstani suusataja Aleksei Poltoranin koos Andrus Veerpaluga. Livigno eeliseks laagripaigana on nii elamine kui treenimine 1800 m kõrgusel merepinnast – täpselt paras, et saada kätte mäestikuefekt, kuid mitte võtta liigseid riske – ning lauge profiiliga treeningrada, mis võimaldab mägedes hädavajalikud rahulikud treeningud teha normaalsel kiirusel, liigutust aeglaseks harjutamata ja liigselt väsitamata.

“Plaanisime osaleda OPA karikal, kuid need võistlused jäeti ära. Veel tahtsime kaasa lüüa siin treenivate valgevenelastega kontrollvõistlusel, kuid küla peal kulutulena levinud kõhuviirus (kahtlustatakse noroviirust) niitis parasjagu jalust 2/3 meie siinsest koosseisust. Öösiti üles ärgates naabertubade WC-dest kuulda huvitavaid hääli,” kirjutas Team Haanja.

Vahejuhtumist hoolimata läks suurem osa laagrist kõigil korda. 15. ja 16. detsembril võistlevad eestlased laagripaigast mitte kaugel Davosi MK-l. Laupäevases vabatehnikasprindis stardivad Marko Kilp, Karel Tammjärv, Kaarel Kasper Kõrge, Patricija Eiduka ja Henri Roos. Pühapäevase vabatehnikadistantsi võistlustules on Karel Tammjärv, Andreas Veerpalu, Kaarel Kasper Kõrge, Patricija Eiduka ja Henri Roos. Kaarel Kasper Kõrge teeb Davosis oma välismaa MK-debüüdi. Need, kes Davosis ei võistle, valmistuvad 23. detsembril Otepääl toimuvateks Eesti meistrivõistlusteks suusavahetusega sõidus.