Koit Uus võitis isikliku rekordiga Sarma seeriajooksude viimase etapi

800 m start Kuressaare linnastaadionil. Foto: Ahto Jakson

Täna õhtul peeti Kuressaare linnastaadionil Saaremaa jooksuklubi Sarma tänavuste seeriajooksude viimase etapina 800 m jooks, mille võitis Koit Uus isikliku rekordiga 2.06,7. Mehe varasem tippmark sel distantsil oli 2.13, mille jooksis Saaremaa meistrivõistlustel.

Esimese jooksu stardist panid kohe teiste ees hooga minema kahekesi Janar Mai ja Koit Uus. Mai suutis ees vastu pidada kuni lõpusirgeni, siis spurtis Uus temast mööda. “Plaan oli rahulikumalt alustada, aga Koit osutus tugevamaks ja tegi targa otsuse,” rääkis Janar Mai ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Teisena lõpetanud Mai aeg 2.08,2.

Koit Uus lootiski täna, et asi jääb lõpu peale. “Olen terve hooaja vastupidavusaladega tegelenud, osalenud 10 km jooksudel ja triatlonis,” ütles Uus. Varem on ta tegelenud jalgpalli ja kümnevõistlusega. Homme saab mõlemat tänast 800 m kiiremat meest näha jooksmas Loode tammikus sügisesel pööripäevajooksul. Koit Uus tahab seal saada 5 km lõpuajaks 17 minuti algusesse. Kolmanda koha sai täna paljajalu jooksnud Paul Kolk ajaga 2.23,5.

Sarma seeriajooksude kokkuvõttes võitis meestest esikoha Ando Õitspuu, kes täna töö tõttu osaleda ei saanud. Arvestades, et üheksast jooksust läheb arvesse kuus paremat, oli Õitspuu juba enne viimast etappi seeriajooksude võidu kindlustanud. Naistest võitis seeriajooksude kokkuvõttes Taimi Kangur.