Kolmapäeval lõpeb soodusregistreerimine Filter maanteekarikasarja järgmisele etapile

Filter Maanteekarikasari jätkub sel nädalal, kui pühapäeval, 26. mail toimub Elva 28. Rattapäev. Tegemist on suurte traditsioonidega võidusõiduga, mis on olnud kevadhooaja peaprooviks.

Tänalõunase seisuga oli end 100 km põhidistantsile ja poole lühemale võistlusmaale kirja pannud ligi 330 osalejat. Prognoosi kohaselt ületatakse seekord eelmisel aastal Elvas püstitatud Filter Maanteekarikasarja osalusrekord. Mullu registreeris end Elva Rattapäevale 574 rattasõpra, tänavu on oodata 600 piiri ületamist.

Tuletame meelde, et soodsam eelregistreerimine lõpeb kolmapäeva südaööl. Praegu saab end 100 km distantsile kirja panna 20 ja 50 km distantsile 15 euroga. Nimekamatest osalejatest on seda võimalust juba kasutanud Janek Tombak, Ivo Suur, Markku Ainsalu, Oskari Kargu, Vahur Valvas ja Liisi Rist. Külalisvõistlejaid tuleb ka Lätist.

Eesolev nädalavahetus kujuneb Elvas tõeliseks rattafestivaliks, sest laupäeval peetakse seal kriteeriumisõidu Eesti meistrivõistluste otsustav, 4. etapp. Sel hooajal toimuvad Filter Maanteekarikasarja kõikidel etappidel ka lastesõidud ning erandiks pole ka Elva 28. Rattapäev. Kui vihma ei saja, püstitatakse SEBE lastelinnakus ka tasuta kasutamiseks olev batuut.

Elvas on kohal ka Felixi rändrestoran, kus pakutakse osalejatele maitsvat Felixi suppi ja Põltsamaa kannujooki. Võistlejatele on loodud pesemisvõimalus Elva Gümnaasiumis aadressil Tartu maantee 3.