Kolmas järjestikune võit tõi Elar Vullale rändkarika päriseks

Elar Vullale sobib Ebavere tõusude ja laskumistega maastik. FOTO: RIHO LÜÜS
Lääne-Virumaal Väike-Maarja vallas Ebavere tervisepordikeskuses peeti 1. novembril  13. maastikujooks Reinpauli rändkarikatele, mille võitis kolmandat korda järjest Elar Vulla.
Ta läbis 10 kilomeetri pikkuse distantsi raskel ja pehmel rajal ajaga 41.37. Teisena lõpetanud Dmitri Aristov kaotas talle ligi kaks minutit. Aristovi lõpuaeg 43.35. Kokku on Elar Vulla osalenud Reinpauli maastikujooksul viis korda ja kõik korrad ka võitnud. 
“Rada on piisavalt raske ja mulle meeldib seal joosta. Ega siin muud saladust ei ole – kui ma jooksin naelikutes, siis enamus tavalistes jooksujalatsites. Seal ei ole tossudega mitte midagi teha. Püstloodis ronimist on palju, üles saad veel, aga samasugusest nõlvast tuleb alla ka joosta ja siis on libe. Isegi naeltega ei tohi kanda enne maha panna, sest siis tekib efekt nagu laseksid suuskadega mäest alla,” jagas Vulla Jooksuportaalile oma tarkusi. Mees ise arvab, et mulluse teise koha omaniku Andrus Leini osalemine oleks võitmise tema jaoks palju raskemaks teinud. Kuna Vulla on Reinpaulil võidutsenud kolm korda järjest, kuulus rändkarikas nüüd lõplikult talle.
Sel aastal ei ole Elar Vulla suurt võistelda saanud, sest aprillis Kõrvemaa kevadjooksul tõmbas ta kubemelihase ära. “Nii kui tugevamalt jooksin, lõi valu sisse. Viimased kaks-kolm nädalat olen korralikult jooksnud. Trenni sain küll varem teha, aga pingutust ei kannatanud,” rääkis Vulla. Vulla ei pea võistlemist enda jaoks nii väga eesmärgiks. “Pigem on tähtis hea enesetunne. “Kui enesetunne on hea ja midagi toimub, siis võtan ikka osa,” lausus Vulla. 
Aristovi järel sai Reinpauli krossil kolmanda koha Hardo Reinart 46.15-ga. Järgnesid Cris Poll, Meelis Veilberg ja Rauno Reinart. Parima naisena lõpetas Elin Ilves üldarvestuses 28. kohal ajaga 1:02.21. Poole lühemal võistlusmaa ehk 5 kim distantsi võitis meestest Taavi Kilki ajaga 22.28. Teine koht kuulus Steven Rehelemile 24.23-ga ja kolmas koht Jurmo Keskülale 25.53-ga. Naiste parimaks osutus Elery Zadonski ajaga 25.56. Teise koha sai Andra Puusepp 30.32-ga ja kolmanda koha Maris Õispuu 31.15-ga.

Reinpauli maastikujooksu tulemused

JOOKSUPORTAAL

Viimased uudised