Kolme päeva jooksu parimad on Ibrahim Mukunga ja Kaisa Kukk

16.-18. oktoobril toimunud 42. Saaremaa kolme päeva jooksu võitis meestest kõigil kolmel etapil kiireim olnud keenialane Ibrahim Mukunga Wachira ja naistest sama teoga hakkama saanud Kaisa Kukk. Kui Mukunga võitis jooksu teist korda, siis Kaisa jaoks oli tegemist esimese võiduga.

Pildil Kaisa Kukk. Foto: Mallor Malmre
Kaisa Kukk. Foto: Mallor Malmre

Kolme päeva kokkuvõttes (2:14.48) edestas Mukunga Andrus Leini 5 minutiga (2:19.49). Argo Jõesool ei õnnestunud viimasel etapil vahet Leiniga vähendada ja nii säilis 9-sekundiline kaotus (2:19.58). Ta püüdis viitstardist 9 sekundit varem startinud Leini küll kinni, kuid kolm km enne lõppu Kuressaare tervisepargis laastusel rajal läks Lein eest ära. “Ei suutnud ennast kokku võtta. Teine läheb, endal vaimset jõudu ei olnud,” ütles Jõesoo.

“Taktika oligi see, et kolm km enne lõppu üritada, sest viimasele 500 meetri peale jätta ei tahtnud. Mul ei ole nii head kiirust,” lausus Lein. Kokkuvõttes mahtusid esikuuikusse veel Sander Jürs, Olavi Allase ja Ando Õitspuu.

Naistest võitis nii viimase etapi kui ka kolme päeva kokkuvõttes väga suure eduga Kaisa Kukk koguajaga 2:38.20. “Viimasel päeval oli päris raske, sest ikkagi kolmas päev ilma massaažita. Reiepealsed olid alguses päris kanged, hiljem said jalad soojaks ja võis juba joosta,” rääkis Kukk. Aja peale ta ei mõelnud, sest eesmärk oli eelkõige Treeningpartneri naiskonnaga võit saavutada.

Kukk pidas kolme päevaga maratoni joosta raskemaks kui ühe päevaga. “Pingutada tuleb kõik kolm päeva ja iga päev alustad niiöelda nullist. Samas maratonis oled lõpus väsinum,” võrdles Kukk. Teine koht kuulus Mari Boikovile 2:43.55-ga ja kolmas koht lätlanna Jolanta Liepinale (2:45.15).

Meeskondade arvestuses võitis esikoha Ferroline Grupp/Jooksupartner koosseisus Andrus Lein, Argo Jõesoo, Kristo Reinsalu ja Eero Kookla. Naiskondadest võidutses Treeningpartner N/Diadora (Kaisa Kukk, Mari Boikov, Klarika Kuusk, Kairi Schmidt).

Tekst: Jooksuportaal