Kolme Tamme jooksu võitis Viljandi suurjooksuks valmistuv Ülari Kais

Ülari Kais Kolme Tamme jooksu finišis. Foto: Kädi Salme
Ülari Kais Kolme Tamme jooksu finišis. Foto: Kädi Salme

Eile Viljandimaal toimunud 10 kilomeetri pikkuse 26. Kolme Tamme jooksu, mis oli Viljandi valla seeriajooksude teine etapp, võitis Ülari Kais, kelle lõpuajaks märgiti 40.19,6.

Esimesed 7 kilomeetrit jooksid koos Ülari Kais, Raivo Nõmm ja Olavi Paris, seejärel läks Kais oma teed ja jättis konkurendid selja taha. „Jooksin alguses kergemalt ja viimased kolm kilomeetrit natuke tugevamalt, et kehale ärritust anda tõusude peal,“ ütles Kais Jooksuportaalile. Talle kulus eilne jooks niiöelda marjaks ära 1. mail toimuvat ümber Viljandi järve jooksu silmas pidades. 23. aprillil eelseisvate lühikese krossi Eesti meistrivõistluste trass on Kaisi sõnul hulga kergem kui Kolme Tamme jooksu oma. „Elva rada on võrreldes Kolme Tamme rajaga ikka puhas huumor,“ võrdles Kais.

Ta edestades Kolme Tamme jooksul teiseks tulnud Raivo Nõmme rohkem kui minutiga. Kolmandana lõpetas Olav Paris. Naiste esikolmiku moodustasid Sille Puhu (48.45), Silja Mikk (54.06) ja Anette Peltser (54.07). Viljandi valla seeriajooksu 3. etapina on 30. juulil kavas Holstre-Paistu jooks ja 4. etapina 25. septembril Saarepeedi mägede jooks.

Kolme Tamme jooksu tulemused

JOOKSUPORTAAL