Kolme Tamme Jooksu võitsid Ott-Jaanus Heile ja Olga Andrejeva

Kuus kiiremat meest autasustamisel. Foto: erakogu
Kolme Tamme Jooksu kuus kiiremat meest autasustamisel. Foto: erakogu

Viljandi valla seeriajooksude avaetapina täna Viiratsis kavas olnud 28. Kolme Tamme Jooksu võitis meestest viimasel laskumisel liidrikoha kindlustanud Ott-Jaanus Heile, naistest kaitses mullust esikohta Sparta spordiseltsi esindaja Olga Andrejeva.

Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubisse kuuluv Ott-Jaanus Heile, kes vareme tegeles suusatamisega ja harjutab praegu aktiivselt treener Harry Lembergi juhendamisel, läbis 10,4 km pikkuse distantsi ajaga 36.38. Noor mees osales Kolme Tamme Jooksul alles esimest korda. “Olen jooksmisega tegelenud kolm aastat, varem. Eelmine aasta jäi vigastuse tõttu vahele. Selle hooaja eesmärgiks on terve püsida ja parandada isiklikke rekordeid nii palju kui võimalik,” ütles Heile ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kolmekordne Kolme Tamme Jooksu võitja Ülari Kais (Team Kaigas) kaotas Ott-Jaanus Heilele 17 sekundiga. Kais võidutses aastatel 2012, 2013 ja 2016. Kolmanda koha sai täna Ülari vend Aaron Kais (VAK Staier) ajaga 37.12. “Alguses oli koos suurem grupp, pärast kolmandat kilomeetrit jäime kolmekesi ette. Peale viiendat kilomeetrit hakkas Aaron maha jääma. Edasi jooksime Otiga kahekesi koos ja alles viimasel laskumisel tuli mul Otiga vahe sisse. Väga äge, et esikolmik ikka Viljandisse jäi,” rääkis Ülari Kais. Juba homme stardib mees Pärnumaal koertekrossil ja pärast seda Luitejooksul. Esikuuikusse mahtusid täna veel Taavi Tambur (Sparta), Oliver Kütt ja Andry Soo (Sparta).

Naistest võitis Kolme Tamme  Jooksu Olga Andrejeva (Sparta), kelle jaoks on tegemist teise järjestikuse võiduga. Täna jooksis ta distantsi ajaga 41.05. “Alustasin võrreldes eelmise aastaga rahulikumalt, teades, mis tõusud mind ees ootavad. Vaaramata sellele ikkagi tõusude osa tundus väga raske. See täitis korralikult jalgu laktaadiga ja sain end hästi tunda alles seitsmendal kilomeetril. Sealt alates üritasin tempot tõsta ja see ka õnnestus. Lõpus suutsin veel spurtida,” ütles Andrejeva. Teiseks tuli tema klubikaaslane Liis-Grete Arro tulemusega 44.54. Kolmas oli 2016. aasta võitja Sille Puhu 47.65-ga.

Kolme Tamme Jooksu tulemused