Kolme Tamme Jooksul valitsesid Olavi Allase ja Olga Andrejeva

Kuus paremat meest autasustamisel. Foto: Taavi Tambur
Kuus paremat meest autasustamisel. Foto: Taavi Tambur

Viljandi valla seeriajooksude teise etapina täna kavas olnud Kolme Tamme Jooksu võitis meestest kergejõustikuklubi Järvala esindaja Olavi Allase ja naistest spordiseltsi Sparta esindaja Olga Andrejeva. Mõlemad edestasid järgnevaid lõpetajaid ligi kolme minutiga.

Olavi Allase läbis 10,2 km pikkuse distantsi ajaga 33.59,3. Kui enne jooksu võis arvata, et tema ja Ülari Kaisi vahel läheb võidu pärast rebimiseks, siis ootatud lahing jäi pidamata. Juba esimesel kilomeetril sai selgeks, et Kais ei suuda Allasele konkurentsi pakkuda. Ülari Kais lõpetas jooksu teisena ligi kolm minutit võitjast hiljem ajaga 36.56,1. Kolmanda koha sai Veljo Liplap 37.46,7-ga.

“Läksin algusest kohe oma jooksu tegema, sest tahtsin tugevat pingutust. Esimese kilomeetri lõpus olnud tõusul sain Ülari eest ära. Pärast seda ehmatasin natuke, et rajal nii palju tõuse ja kõhklesin korraks, kas sellise alguse pealt kannatab ikka korralikult lõpuni pingutada. Kuna nägin, et Ülari järgi ei tulnud, siis pressisin edasi,” rääkis Olavi Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Raja esimesed 5 km olid tõusuderohked, edasi läks siledaks, aga Allasele need tõusud meeldisid, kuigi tempot ta väga jälgida ei saanud, sest see kõikus väga palju. “Hetkel on mu jooksuvorm täpselt selline nagu vaja. Korralik maht on laotud, nüüd tulevad mõned rahvajooksud ja krossijooksud. Mais hakkan staadionile keskenduma ja kiirust tegema. Eesmärk on staadionil keskmaajooksus isiklikke rekordeid parandada, eriti 1500 m distantsil,” tegi Allase juttu lähematest plaanidest.

Kuus paremat naist autasustamisel. Foto: Taavi Tambur
Kuus paremat naist autasustamisel. Foto: Taavi Tambur

Naistest võitis Kolme Tamme Jooksu üldarvestuses 10. kohal finišisse jõudnud Olga Andrejeva ajaga 40.29,4.

“Esimesed neli kilomeetrit oma järskude tõusudega ajasid mul pulsi üles ja jalad olid juba esimesel kilomeetritel laktaati täis. Kuigi jooks osutus füüsiliselt raskeks, tuli võit mulle kergelt. Raja teisel poole laugemal osal, kus nägin, et keegi minu võitu ei ohusta, jooksin lõpuni kergemalt. Hea vastupidavustest minu jaoks. Sain aru, et suudan juba korralikult pingutada,” ütles Andrejeva ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Naistest sai teise koha mullune võitja Sille Puhu Jooksupartnerist ajaga 42.53,6 ja kolmanda koha N16 vanuseklassi parim Anette Peltser 46.30,7-ga. Kokku lõpetas pika distantsi 107 jooksjat.

Kolme Tamme Jooksu tulemused