Konkurents Jekaterina Patjukiga viis Liina Tšernovi 10 km isikliku rekordini

Liina Tšernov. FOTO: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES/SCANPIX
Liina Tšernov. FOTO: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES/SCANPIX

Harjumaal Rae vallas Peetri Jooksu 10 km pikkusel põhidistantsil läks täna õhtul võidu nimel kahe esimese naise vahel korralikuks pingutamiseks. Jooksu võitis alles eile 1 miili jooksu Eesti rekordit parandanud Liina Tšernov 10 km maanteejooksu isikliku rekordiga Jekaterina Patjuki ees.

Õhtune aeg ja veidi jahedam ilm võrreldes Lõuna-Eesti keskpäevase leitsakuga andis võimaluse joosta paremaid aegu. Peetri Jooksu võitis üldarvestuses kõrgel 9. kohal finišeerinud Liina Tšernov (Jooksupartner) suurepärase aja ja isikliku rekordiga 34.20,0. Tema varasem tippmark oli 34.56, mille jooksis möödunud aastal SEB Tallinna Maratoni raames toimunud 10 km sügisjooksul. Teiseks tulnud Jekaterina Patjuk kaotas talle täna 15,2 sekundiga, saades ajaks 34.35,2.

Liina Tšernovi kinnitusel on tal praegu hea seis ning loodab, et täna endale 10 km jooksuga liiga ei teinud. “Mõtlesin, et saan täna lihtsamini lõpetatud, mitte nii kõva ajaga, ent Katja (Jekaterina Patjuk) oli ka stardis. Ta on ikka väga tugev jooksja. Nii ei raatsinud meist kumbki aeglaselt alustada,” rääkis Tšernov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Kuna mul on korralik põhi all ja olen aastaid jooksnud, pikas maas probleeme ei ole tekkinud. Eks ma natuke kartsin ka Katjat, lõpus jooksin veidi hirmuga,” lisas ta. Samas on Tšernovil hea meel, et Patjuk on pärast vigastust jooksurajal tagasi ja suudab talle pikas maas konkurentsi pakkuda.

Jekaterina Patjuki sõnul pani ta kohe algul koos Liina Tšernoviga kiire tempo peale. “Jooksime niimoodi seitsmenda kilomeetrini, alles siis hakkas vahe tekkima. Liina on rohkem võistlustega arenenud ja paremini end lahti jooksnud. Mul on vähene võistluskogemus, kuid minu jaoks on tänane aeg väga hea tulemus,” ütles Patjuk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Koos joostes aitasime teineteist. Praegu suudan juba tempot hoida, kuid tuleb veel trenni teha,” tunnistas Patjuk.

Ta oli veidi üllatunud, et keskmaa distantsidel jooksev Tšernov suutis temast täna kiiremin olla. “Vorm on parem võrreldes kannakõõluse vigastuse perioodi, siis ta võistles vähem kui praegu. Nüüd on rohkem võistlusi ja vorm parem. Pean siiski jälgima, kuidas toimub taastumine ja kuidas keha talub koormusi. Ei tohi üle treenida,” lausus Patjuk.

Kolmas koht kuulus Kaisa Kukele (Treeningpartner) ajaga 36.58,7. “Jooksin täna puhtalt kolmanda koha peale. Ööjooksu poolmaraton on veel jalgades. Keskmine aeg tuli,” arvas Kukk. Kuna nüüd on järjest igal nädalavahetusel mõni oluline jooks, võtab ta vahepealse perioodi nädala sees rahulikumalt, et organismil taastuda lasta.

Meestest suutis oma paremuse maksma panna Argo Jõesoo Läänemaa spordiklubist, kes edestas kuue sekundiga korraldajaklubi Jooksupartner esindajat Ilja Nikolajevit. Argo Jõesoo läbis 10 km pikkuse distantsi ajaga 31.45,5. Kuue sekundiga jäi temast maha Ilja Nikolajev. Nikolajevile omakorda kaotas kuue sekundiga kolmandana lõpetanud Dmitri Aristov (Treeningpartner), kelle tulemuseks 31.57,7.

Kuni viienda kilomeetrini jooksid koos Andi Noot ja Ilja Nikolajev, siis jäi Noot maha. Hiljem selgus, et ta katkestas.  Argo Jõesoo tuli jälitajate grupiga koos tagant ja sai Nikolajevi kuuendal kilomeetril kätte. “Vedasime vaheldumisi paar kilomeetrit. Lõpuks tekkis Nikolajeviga vahe ja viimased kaks kilomeetrit jooksin üksi. Lihtsalt ei tulnud, pidin parajalt pusima, sest tänane jooks tuli trenni pealt,” mainis Jõesoo, kes valmistub oma põhieesmärgiks – SEB Tallinna Maratoniks, kus tahab joosta isiklikku rekordit.

Enne seda teeb ta veel ühes stardi, osaledes 3. septembril Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooksul. “Vorm on tänu suvisele puhkusele erk. Sel aastal sai veidi teistmoodi tehtud ja tundub, et plaan Enn Sellikuga töötas. Värskus on sees ja trenni lõpus kilomeetri ajad paranevad, mitte vastupidi,” kiitis Jõesoo oma seisu.

Peetri Jooksu 10 km tulemused