Rajalt eksinud Argo Jõesoo sai Hannoveri maratonil 12. koha

Argo Jõesoo jooksmas mullu SEB Tallinna Maratonil. FOTO: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES/SCANPIX
Argo Jõesoo jooksmas mullu SEB Tallinna Maratonil. FOTO: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES/SCANPIX

Mullu Saksamaal Hannoveri maratonil isikliku rekordi jooksnud Argo Jõesoo eksis tänavu 9. aprillil samal maratonil rajalt ning pidi seetõttu leppima 12. koha ning ajaga 2:35.08.

Jõesoo sõnul läks maraton luhta, kuna eksis korraks rajalt. „Jooksin 14. kilomeetril valesti. Läksin juhtgrupile järgi, kuid sinnani jooksin üksi. Päike paistis silma. Jooksin raja ääres olnud turvameestest ka mööda, kuid nemad ei öelnud mulle midagi,“ rääkis Jõesoo ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kui Jõesoo oli 300 meetrit valesti jooksnud, hakkasid pealtvaatajad talle ütlema, et ta ei jookse õigesti. „Jooksin tagasi, kuid selleks ajaks olid paljud mööda jooksnud ja rütm segamini. Rikkusin oma jooksu rumalasti ära,“ tõdes Jõesoo.

Ta oleks äärepealt maratoni pooleli jätnud, kuid samal maratonil jooksnud Andrus Lein veenis Jõesood vähemalt 30. kilomeetrini jätkama. „Seal ei raatsinud enam ise katkestada ja jooksin rahulikult lõpuni. Eks kõva pettumus minu jaoks, aga sain oma vormist aimu. Oleksin isiklikuks rekordiks valmis olnud,“ arvas Jõesoo.

Argo Jõesoo tempograafik Hannoveri maratonil: 10 km 33.57, 14,6 km 50.23, pool maad 1:15.21, 25 km 1:29.55, 30 km 1:49.03. Jõesoo isiklik rekord maratonis on 2:29.10, mille ta jooksis möödunud aastal samuti Hannoveri maratonil. See tulemus andis talle 8. koha.

Kaks kohta Jõesoost tagapool ehk 14. kohal lõpetas tänavusel Hannoveri maratonil Andrus Lein, kelle lõpuajaks fikseeriti 2:37.21. Samas osutus Lein M40 vanuseklassi võitjaks.

„Arvestades, millises füüsilises seisus ma olen ja tervisehädadega võidelnud, võib rahul olla. Natuke läbi valu sai maraton läbitud. Ega vorm ei ole see, mida tahaks,“ ütles Lein ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tal hakkas selg valutama ja jalad polnud selles seisus, mida oleks tahtnud.

„Esimese poole kannatasin joosta, aga edasi ei olnud keha valmis. Väikse kilometraaži pealt maratoni kka hästi ei jookse,“ nentis Lein. Ta pidas Hannoveri maratoni Euroopas üheks siledama rajaprofiiliga maratoniks. Maratoni algul näitas termomeeter kuni 15 soojakraadi, kuid jooksjate finišeerimise ajaks tõusis veidi üle 20.

Kolmas eestlane, Urmas Ervin sai maratonil 244. koha (M50 28. koht) ajaga 3:19.38 ja ainsa Eesti naisena osalenud saarlanna Annika Vaher naistest 33. koha (N45 5. koht) ajaga 3:29.05.

Hannoveri maratoni võitis keenialane Allan Kiprorir Kiprono ajaga 2:09.52. Teise koha sai tema kaasmaalane Philip Kimutai Sanga 2:10.07-ga. Täpselt sama tulemusega lõpetas norralane Sondre Nordstad Moen. Naistest võitsi maratoni Saksamaa esindaja Fate Tola ajaga 2:27.48. Järgnesid Natalja Lehonkova Ukrainast 2:33.20-ga ja etioopialanna Mulunesh Zewdu Asefa 2:37.27-ga.

Kõikide distantsidega kokku osales Hannoveri maratonil üle 22 000 jooksja.