Kõrvemaa Kevadjooksu võitsid Ibrahim Mukunga Wachira ja Kelly Nevolihhin

Ibrahim Mukunga Wachira Kõrvemaa kevadjooksul.
Ibrahim Mukunga Wachira Kõrvemaa Kevadjooksul. Foto: Laura Rahe

Kõrvemaa matka-ja suusakeskuses täna toimunud Kõrvemaa Kevadjooksu võitsid keenialane Ibrahim Mukunga Wachira, mitte kaugele maha jäänud Raido Miti ees. Naistest oli parim tänavuse välishooaja teise stardi teinud Kelly Nevolihhin.

18 km pikkusel tõsudega ja osaliselt liivase rajaga trassi esimesed neli kilomeetrit jooksid koos keenialane Ibrahim Mukunga Wachira, Sparta spordiseltsi liikmed Raido Mitt ja Tõnu Lillelaid ning Dmitri Aristov Treeningpartnerist. Enamuse ajast tegi eest tempot Lillelaid. Pärast seda õnnestus Mukungal ja Mitil konkurentide eest ära saada. Mehed jooksid koos kuni liivase rajalõiguni, seal tõstis Mukunga tempot ning sai Miti ees 10 sekundilise edumaa, mis üha suurenes.

Mukunga võitis jooksu ajaga 1:01.57. Raido Mitt ei jäänud temast sugugi palju maha ja finišeeris teisena ajaga 1:02.24. “Tahtsin nii joosta, et lõpus oleks meie vahe alla minuti. Eks ta hoidis end ümber Viljandi järve jooksuks. Seal saab olema põnev võistlus. Mukunga võttis täna tõuse paremini, mina jooksin jälle allamage paremini. Lõpus läks mul tõusudel raskeks,” rääkis Raido Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ka Mitt lubas 1. mail ümber Viljandi järve jooksu stardis olla. “Vahelduse mõttes tahtsin Kõrvemaal joosta. Nüüd on aega kolm päeva puhata,” lisas Mitt. Tema järel sai täna kolmanda koha Dmitri Aristov ajaga 1:04.14. Tõnu Lillelaid pidi leppima 4. kohaga.

Kolm paremat naist Kõrvemaa kevadjooksul, vasakult: Liliana Torn, Kelly Nevolihhin ja Marion Tibar. Foto: erakogiu
Kolm paremat naist Kõrvemaa kevadjooksul, vasakult: Liliana Torn, Kelly Nevolihhin ja Marion Tibar. Foto: erakogu

Naistest võitis Kõrvemaa Kevadjooksu tänavuse välishooaja teise stardi teinud Kelly Nevolihhin (KJK ViKe) ajaga 1:17.20. Esimene start oli tal Kindrali jooksul (pühendatud kindral Aleksander Tõnissonile) politseivormis koos lisaraskusega. Ettevalmistuslaagrist Portugalist jõudis Nevolihhin tagasi 19. aprillil. “Võtsin tänast jooksu mõnusa treeninguna ja nautisin ilusat Kõrvemaa loodust. Jooks tundus väga mõnus. Hea laupäevane pikk ots koos koos teiste jooksjatega,” ütles Nevolihhin. Teise koha sai N40 vanuseklassi võitja Liliana Torn (Täppsportlased) 18.23-ga ja kolmanda koha Marion Tibar (Sparta) 1:21.04-ga.

Kõrvemaa kevadjooksu lühema ehk 6 km pikkuse distantsi võitis meestest Mark Abner (treeningpartner) ajaga 22.51 ja naistest Luna-Aleksandra Lagoda (25.17), kes lõpetas jooksu üldarvestuses koguni kolmandana.