Kõrvemaa kevadjooksu võitsid Ilja Nikolajev ja Evelin Talts

Täna +4-kraadise jaheda ilmaga toimunud RMK Kõrvemaa kevadjooks erines seoses hilise lumesulamisega mullusest tavadistantsist, sest kulges analoogselt 2011. aastaga mööda metsavahelist kruusateed. Kokku tuli 16 km kasuks otsustanud jooksjatel läbida kaks 8-kilomeetrist ringi. Juba esimese ringi järel sai selgeks, et mullune võitja Viljar Vallimäe jääb seekord Ilja Nikolajevile alla, sest selleks ajaks oli vahe nende vahel kärisenud ligi 15 sekundile.

Jooksupartneri esindaja Nikolajev võttiski esikoha, jõudes finišisse ajaga 50.18. Viljar Vallimäe kaotas talle 23 sekundiga. “Jooksime algul koos. Paarisekundiline vahe tekkis pärast 3 kilomeetrit ja kasvas esimese ringi järel 10-12 sekundile. Ilmselt ei olnud Viljari jalad pärast Rotterdamis joostud maratoni nii värsked,” ütles Nikolajev Jooksuportaalile. Teatavasti jooksis ka Nikolajev Rotterdami maratonil, kuid jättis selle 30 kilomeetri läbimise järel pooleli, sest ei suutnud MM normi 2:17 graafikus püsida.

Kolmandat meest tuli oodata ligi kaks minutit ja selleks osutus Dmitri Aristov lõpuajaga 52.34. Esikuuiskusse mahtusid veel Elar Vulla (53.18), tänavu kahelt jooksult võidu noppinud Argo Jõesoo (54.09) ja Rotterdami maratonil isiklikku rekordit parandanud Andrus Lein (55.06).

Naistest võidutses nagu mullugi Stamina Arcotransport tiimi kuuluv Evelin Talts, kes tahtis tänast võistlust kontrolljooksuna, arvestades 1. mail ümber Viljandi järve jooksu, kus selgitatakse ühtlasi pika krossi Eesti meistrid. Taltsi võiduaeg täna 1:00.37. Talle kaotas 50 sekundiga teiseks tulnud Olga Andrejeva.  “Plaanisin täna aeglasemalt joosta, aga kuna Olga tegi väga hea jooksu ja püsis mul kannul, siis pidin ka ise kiiremini lippama. Ma pole Pariisi maratonist täielikult taastunud. Pean veel endale puhkust andma. Minu Viljandis osalemine on praegu küsimärgi all,” rääkis Talts Jooksuportaalile. Kolmas koht kuulus Grete Tõnnele ajaga 1:03.37. Kokku lõpetas 16 km pikkuse distantsi 664 jooksjat.

Lühemal ehk 6 km pikkusel distantsil moodustasid meeste esikolmiku Raimond Voolaid (21.19), Priit Simson (21.34) ja Christjan Lään (21.41). Naistest olid kiiremad Aljona Karlõševa (28.38), Kadri Jägel (28.56) ja Anneli Tühis (29.27).