Kõrvemaa kevadjooksu võitsid Kelly Nevolihhin ja Ibrahim Mukunga Wachira

Kelly Nevolihhin ja Marion Tibar autasustamisel. Pildilt puudub Kaisa Kukk, kes õigel ajal autasustamisele ei jõudnud. Foto: erakogu
Kelly Nevolihhin ja Marion Tibar autasustamisel. Pildilt puudub Kaisa Kukk, kes õigel ajal autasustamisele ei jõudnud. Foto: erakogu

Täna toimunud Sportland Kõrvemaa kevadjooksu 16 km pikkuse maastikul kulgenud põhidistantsi võitsid keskmaajooksja Kelly Nevollihin ja oma tänavuse esimese stardi Eestis teinud keenialane Ibrahim Mukunga Wachira.

Meestest olid teistest peajagu üle Ibrahim Mukunga Wachira ja Ilja Nikoajev. Mukunga võitis täna ajaga 54.03, Nikolajev lõpetas teisena 54.42-ga. Kolmanda koha sai Mark Abner (Treeningpartner) tulemusega 55.52.

“Mukunga ja Nikolajev jooksid enam-vähem alguses kohe eest minema. Raido Mitt juhtis neljast punti, seejärel lasi ta mu ette ja ma panin oma teed ajama. Peaaegu terve jooksu jooksin üksinda. Jooks kulges pigem raskelt. Ilm oli palav ja rada raske. Pingutasin, muretsedes, et tagant hakkavad teised järgi tulema,” ütles Abner ajakirja Jooksja Jooksportaalile.

Naistest võitis jooksu keskmaajooksja Kelly Nevolihhin (KJK Vike) ajaga 1:04.53. Tema jaoks on tegemist teise võiduga Kõrvemaal. Ka mullu võttis Kelly seal võidu. Kaisa Kukk (Treeningpartner), kellele tavaliselt just Kõrvemaa rada hästi sobib, kaotas talle 25 sekundiga, saades lõpuajaks 1:05.18. Kellyle ei tulnud võit kergelt, kuigi laagris on ta pikemaidki distantse jooksnud.

“Vastupidavust on mul alati olnud, lihtsalt võistlused ei klapi alati treeningtsükliga ja vastupidi. Viis kilomeetrit maadlesin pistega kõhus ja Kaisa jooksis eest ära. Õnneks läks piste mõne kilomeetriga üle ja sain Kaisa kätte umbes üheksanda kilomeetri peal. Jooksin temast mööda ja jäingi lõpuni ette. Eks lõpus tuli pikkadel tõusudel pingutada ka, aga üldjoontes nautisin tänast jooksu,” rääkis Nevolihhin ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kaisa Kuke sõnul ei ole ta praegu just kõige paremas seisus. Juba ekidenil jooksis ta poolhaigena ja taastumata. “Ma ei tunne ennast praegu üldse hästi. Trennidega olen veidi üle pannud. Pärast kahte pikka treeninglaagrit puhkust ei järgnenud. Kehal on väsimusseisund seis,” tunnistas Kukk. Kuigi ta täna aja ega võidu peale jooksma ei läinud, tundis ta, et kulgeb raskelt.

Kolmanda koha sai Marion Tibar (Head Inimesed)  ajaga 1:07.58.

Kõrvemaa kevadjooksu tulemused 

Viimased uudised