Kõrvemaa kevadjooksu võitsid Roman Fosti ja Kaisa Kukk

Meeste esikolmik Kõrvemaa kevadjooksu autasustamisel. FOTO: AHTO JAKSON/JOOKSUPORTAAL
Täna toimunud Kõrvemaa kevadjooksu 16 kilomeetri pikkuse põhidistantsi võitis meestest Roman Fosti ja naistest Kaisa Kukk. Maratonimehel Fostil kulus maastikul rohkete tõusude ja kohati liivase raja läbimiseks aega 52.06,9. Ta edestas teisena lõpetanud Rauno Reinartit üle kolme ja poole minuti. Kolmanda koha sai Fosti klubikaaslane Jaanus Kallaste  Stamina Arcotransport jooksutiimist ajaga 55.45,3.
Fosti otsustas eile Elvas toimunud lühikese krossi Eesti meistrivõistlused vahele jätta. “Sügisel sai võistluskalender paika pandud ja see võistlus sinna ei kuulunud. Pigem üritan sel aastal pikemaid maid joosta, et mitte koguda jalgadesse piimhapet,” ütles Fosti Jooksuportaalile. Mees võttis tänast jooksu enda sõnul treeninguna ja lubas 1. mail Viljandis pika krossi Eesti meistrivõistlustel kindlasti stardis olla. “Peab selleks ajaks ära taastuma,” lisas ta.
Evelin Talts, Kaisa Kukk ja Sigrid Valgre Kõrvemaa kevadjooksu autasustamisel.
Naistest võidutses Kõrvemaal Spartalane Kaisa Kukk ajaga 1:04.05. “Täna ei saanud jalgu veel hästi tööle, sest üks võistlus oli juba all. Jalad ei olnud kõige paremad, aga jooksin ikka lõpuni,” rääkis Jooksuportaalile Kaisa Kukk, pidades silmas eilseid lühikese krossi eesti meistrivõistlusi. “Minu jaoks on see natuke pikk distants. Mulle meeldib joosta kuni 10 kilomeetriseid maid. Mägede treeningutest oli täna kasu, väga raske ei olnud,” lisas Kukk. Alguses jooksis Evelin Talts temast eespool, kuid edasi juhtis kuni lõpuni Kaisa Kukk. “Alguses võtsin rahulikult ja mõtlesin Evelini sabas joosta, kuid siis tundsin, et saan kiiremini,” lausus Kukk. 10. kilomeetril tundis temagi rasket momenti ja jõudu oleks võinud naise sõnul rohkemgi olla. Nüüd lubas Kukk mõelda rohkem taastumisele, et valmistuda ümber Viljandi järve jooksuks. “Esikolmikusse minust asja ei ole, sest Patjuk ja õed Luiged on kindlasti minust eespool. Teen oma jooksu ära nii hästi kui tuleb,” märkis Kukk.
Tema järel sai täna teise koha Evelin Talts 1:05.29,4-ga. Talts ütles enne starti, et tal annavad reie lihased pärast Keenia treeninglaagrit tunda ega võimalda veel nii palju pingutada. Kolmandaks tuli Sigrid Valgre ajaga 1:08.37.