Kõrvemaa kevadjooksu võitsid Viljar Vallimäe ja Evelin Talts

Täna toimunud 16 kilomeetri pikkuse tõusudega ning maastikul kulgenud Kõrvemaa kevadjooksu võitis Eesti maratonitiimi kuuluv Sportkeskus.ee jooksja ja Utrechti maratonist taastunud Viljar Vallimäe ülivõimsalt ajaga 53.10. Teise koha sai põlvelõikusest paranenud ja oma tänavuse esimese jooksuvõistluse teinud, kuid samuti maratonitiimi liige Ilja Nikolajev, kes suutis Vallimäe tempos püsida esimesed viis kilomeetrit. Nikolajev kaotas Vallimäele 1.38 ehk lõpuaeg 54.47. Kolmandana lõpetanud Priit Ailt kaotas omakorda Nikolajevile ligi 4 minutit!, saades ajaks 58.45.
.
Naistest võidustes trassil olümpia B-normi maratonijooksus täitnud Evelin Talts ajaga 1:04.44, kellele täna keegi õrnema soo esindajatest konkurentsi pakkuda ei suutnud. “Treener käskis täna rahulikult joosta ja sellepärast ma väga ei pingutanud,” ütles Talts, kelle eesmärk on joosta end medalile 1. mail ümber Viljandi järve jooksu raames toimuvatel pika krossi Eesti meistrivõistlustel. Teise koha sai Janelle Tarum ajaga 1:08.01 ja kolmanda koha Kaisa Kukk 1:12.43-ga. Kokku lõpetas pika distantsi 595 jooksjat.